Вживання молока може захистити від проблем з серцем

10.06.2024   21:31    252

Згідно з новим дослідженням, регулярне споживання молока не пов’язане з підвищеним рівнем холестерину. У роботі, розглядалися три великих популяційних дослідження.

Було виявлено, що люди, які регулярно пили велику кількість молока, мали більш низький рівень як хорошого, так і поганого холестерину, хоча їх ІМТ був вище, ніж у осіб, які не п’ють молоко.

Останні новини:  Інсульт: дві повсякденні звички особливо серйозно підвищують його ризик

Подальший аналіз інших великих досліджень також показав, що у тих, хто регулярно вживає молоко, ризик ішемічної хвороби серця нижче на 14%.

Команда дослідників застосувала генетичний підхід до споживання молока, вивчивши зміну гена лактази, пов’язаного з перетравленням молочного цукру, відомого як лактоза.

Дослідження показало, що наявність генетичної варіації, при якій люди можуть перетравлювати лактозу, було хорошим способом виявлення людей, які споживають більше молока.

Останні новини:  Лікарі: прийом душу допомагає прочищати артерії від холестерину

Вімал карані, професор нутригенетики та нутригеноміки Університету Редінга, зазначає: «Ми виявили, що серед учасників з генетичною мінливістю, яку ми пов’язували з більш високим споживанням молока, був більш високий ІМТ, жирові відкладення, але, що важливо, були більш низькі рівні хорошого і поганого холестерину. Але у них був значно нижчий ризик ішемічної хвороби серця. Все це говорить про те, що скорочення споживання молока може не бути необхідним для запобігання серцево-судинних захворювань».