Високий холестерин: 5 простих продуктів для його зниження

11.06.2024   14:31    611

При високому рівні холестерину важливо відмовитися від продуктів, багатих насиченими жирами, і додати в раціон більше корисної для серця і судин їжі. До неї відносяться, наприклад, яблука, боби і жирна риба.

Людям, що знаходяться в групі ризику розвитку інсульту або інфаркту через підвищений рівень холестерину, рекомендують споживати продукти з ненасиченими жирами і розчинною клітковиною. Вони допомагають вивести холестерин, який накопичується на стінках артерій.

Останні новини:  Заняття спортом допоможуть зменшити ризик деменції

Бобові

Горіхи

Горіхи здатні знизити ризик серцевих захворювань, говориться в дослідженні. Вони містять білок, ненасичені жири і розчинну клітковину – все, що необхідно для зниження ліпопротеїнів низької щільності і виведення зайвого холестерину з організму. Оскільки горіхи дуже калорійні, в день рекомендується їсти не більше 30 г, без додавання цукру і солі.

Оливкова олія

У тих, хто дотримується середземноморської дієти, де оливкова олія – один з головних інгредієнтів, відзначається більш повільний процес накопичення холестерину в судинах. При цьому звичайна дієта з низьким вмістом жирів не уповільнює цей процес.

Останні новини:  Коли та скільки разів на день потрібно їсти, щоб скидати зайві кілограми

Насіння

Насіння містить багато розчинної клітковини, а також ненасичені жири. У раціон можна легко включити насіння Чіа, льону, гарбуза і соняшнику. Мелене насіння радять додавати в вівсянку, пудинг та інші страви, а цільні використовувати в якості самостійної закуски (наприклад, смажене гарбузове насіння).

Яблука

Жирна риба

Анчоуси, тріска, скумбрія, лосось здатні знизити рівень холестерину. По-перше, рибу можна використовувати в якості замінника інших джерел білка, наприклад м’яса. По-друге, вона включає в себе омега – 3 жирні кислоти, які, за даними Американської кардіологічної асоціації, знижують ризик серцевого нападу та інсульту.