В Австралії вчені знайшли череп вимерлого крокодила віком 8 млн років

19.06.2024   01:30    19

Крокодила ідентифікували за скам’янілістю, яка була знайдена ще у 2009 році приблизно за 200 кілометрів від міста Аліс-Спрінгс. Вчені змогли встановити, що череп крокодила, що налічує вісім мільйонів років, належав раніше невідомому виду.

Досі вважалося, що він належав крокодилу одного з відомих видів роду Baru. Володар черепа відносився до нового виду того ж роду древніх рептилій, уточнили недавні дослідження.

Останні новини:  Чоловік натрапив на величезне підземне місто за стіною під час ремонту будинку в Туреччині (ФОТО)

“Череп несе інформацію про вид живих істот, що колись населяли центральну Австралію, про що ми раніше не підозрювали. Сьогодні досить складно уявити в Центральній Австралії річки, досить повноводні, щоб в них могли мешкати крокодили”, — пояснив старший куратор відділу геології та палеонтології музею та художньої галереї Північної Території Адам Йейтс.

Останні новини:  В Ізраїлі знайшли 1800-річну каблучку із зображенням богині мудрості Афіни

На думку вчених, крокодил досягав більше 5 метрів в довжину і важив 454 кілограми. Очікується, що цей вид буде названий у 2022 році. Одними з істот, якими він харчувався, був Dromornis styltoni (громовий птах Стіртона). Це рід доісторичних птахів, які досягали 3 метрів у висоту і 730 кілограмів у вазі.

“Це найпотужніший представник роду Baru. Можливо, величезний крокодил не тільки важив сотні кілограмів, але і використовував свою силу, щоб переслідувати набагато більшу здобич”, — додав Йейтс.