Названо просту дієту, яка дозволить знизити рівень холестерину на 30%

10.06.2024   20:31    661

У вас виявили високий холестерин? Вам варто остерігатися цілого ряду загрозливих для життя ризиків, пов’язаних з “поганим” холестерином, таких як серцеві напади та інсульти. Існує проста дієта, яка володіє доведеною ефективністю в запобіганні розвитку цих ускладнень.

Експерти з організації “Комісія лікарів за відповідальну медицину” (Physicians Committee for Responsible Medicine) повідомляють, що «ідеальний рівень холестерину в крові» повинен знаходитися в межах 150 міліграмів на децилітр, і ваш раціон харчування «істотно» впливає на цей показник.

Якщо ви їсте багато продуктів з високим вмістом насичених жирів-м’яса, молочних продуктів і яєць, — це призводить до підвищення рівня холестерину. “Продукти рослинного походження мають зворотний ефект — наполягають експерти. – У них дуже мало насичених жирів, і в них немає холестерину».

Дієта на основі продуктів рослинного походження, багатих розчинною клітковиною — це один з кращих способів знизити рівень холестерину. Експерти пояснили: “розчинна клітковина уповільнює процес всмоктування холестерину і зменшує ту кількість холестерину, яке виробляється печінкою. Овес, ячмінь, бобові і деякі фрукти і овочі — це прекрасні джерела розчинної клітковини».

Останні новини:  Названо три продукти, які підвищують ризик утворення тромбів

Види холестерину

Існує холестерин ліпопротеїнів низької щільності, який вважається “поганим”. Але є і так званий «хороший» холестерин — холестерин ліпопротеїнів високої щільності. Лікарі зі згаданої вище організації пояснили: “Холестерин не розчиняється в крові. Щоб циркулювати в кровотоці, холестерин використовує два види переносників: ліпопротеїни високої щільності і ліпопротеїни низької щільності».

Поганий холестерин теж “необхідний в помірних кількостях», але, якщо такого холестерину занадто багато, це стає небезпечним. Високий рівень поганого холестерину призводить до розвитку атеросклерозу — стану, коли просвіти артерій звужуються через налипання холестерину на стінки судин. Тим часом “хороший “холестерин здатний видаляти “поганий” холестерин з артерій.
“Хороший” холестерин забирає “поганий” холестерин і доставляє його в печінку, де той розщеплюється. Дослідження показують, що дієти на основі продуктів рослинного походження допомагають знижувати рівень холестерину більш ефективно, ніж інші дієти.

Останні новини:  Здоровий раціон для профілактики раку: поради лікаря

В рамках мета-дослідження, яке експерти з “комісії лікарів за відповідальну медицину” проводили спільно з університетом Джорджа Вашингтона і університетом Кейо в Японії, вони спробували вивчити це питання більш детально. Вони проаналізували результати 49 досліджень, порівнявши показники рівня холестерину у тих людей, які харчувалися в основному рослинною їжею, і тих, які їли все.

Останні новини:  Жирова хвороба печінки: 5 симптомів стану

Результати аналізу показали, що дієта з низьким вмістом жирів, в основі якої лежать продукти рослинного походження, «зазвичай допомагала зменшувати рівень холестерину на 15-30%». Експерти з Університету Торонто виявили, що, якщо ввести в раціон харчування “спеціальні продукти, що допомагають знижувати холестерин«, це допоможе зменшити рівень “поганого” холестерину майже на 30% всього за чотири тижні.

До таких продуктів відносяться:

⦁ Овес, ячмінь, бобові;
⦁ Соєвий білок;
⦁ Горіх;
⦁ Паростки пшениці, пшеничні висівки, мигдаль, брюссельська капуста.

Крім дієти зниженню рівня холестерину також сприяє фізичне навантаження, про що повідомляє Національна служба охорони Здоров’я Великобританії. Регулярні заняття спортом-це один з кращих способів знизити рівень холестерину. Більш того, регулярне фізичне навантаження — це один з кращих способів зберегти здоров’я вашого серця.