Як зберегти незалежність у стосунках

12.05.2024   02:08    791

Чим більш серйозними стають стосунки між чоловіком і жінкою, тим сильніше вони впливають один на одного. Вплив може бути хорошим, наприклад, від своєї другої половинки завжди можна навчитися чомусь новому. Професійно валятися на дивані, дивитися фільми про супергероїв або лаяти страшними словами вітчизняні автомобілі. Але куди частіше можна спостерігати зовсім інший вплив, коли дівчина так сильно прив’язується до коханого, що потроху втрачає власну незалежність. Особливо це помітно, коли пара починає жити разом, адже тоді від другої половинки в буквальному сенсі нікуди подітися більшу частину часу.

«А навіщо взагалі зберігати незалежність у такій ситуації?» — запитає хтось із читачів. «Чи не буде це «підстиланням соломки» на випадок розставання?» Звичайно, ні! Незалежність зовсім не показує вашу невпевненість у партнері. Вона потрібна, щоб зберігати емоційний комфорт і гармонійно розвивати власну індивідуальність. Якщо ваш хлопець поважає вас як особистість, то він прекрасно зрозуміє, навіщо ви все це робите.

Особистий простір

Під особистим простором ми маємо на увазі не вміст смартфона, дівочого щоденника і папок на комп’ютері. Дивитися їх — справжнє табу в будь-яких стосунках, так що це навіть не обговорюється. Мова про жіночий аналог менкейва (man cave — «чоловіча печера»), яким звичайно є гараж. Тобто це якесь відгороджений від впливу другої половинки простір, де людина може залишатися наодинці зі своїми інтересами і думками.

Створіть свій вуменкейв! Окрема кімната або гараж для цього не знадобляться, цілком достатньо куточка в спальні або робочого столу з комп’ютером та безліччю шухлядок. Поясніть своєму хлопцеві, що на ньому не можна що-небудь прибирати, переміщати або змінювати без дозволу. Краще, якщо він взагалі не буде до цього куточка або столу сідати. По можливості відгородіть його ширмою або фіранкою, поставте столик або полицю між іншим простором кімнати і цієї «печеркою». На цьому просторі ви царюєте, встановлюєте власні правила. Не буде сюрпризом, якщо ваш хлопець теж заведе собі такий куточок, якщо не зробив цього його раніше.

Дружба нарізно



У вас є спільні друзі, які запрошують вас в компанію завжди удвох. Звичайно, ви також знайомі з усіма його нерозлучними приятелями, а він не плутає між собою ваших подружок. Постарайтеся не «змішувати» всіх друзів в одну компанію. Звичайно, якщо вас кличуть на якесь свято, то ви підете туди удвох. Але повсякденне спілкування, походи в кіно, кафе, активний відпочинок та інші подібні штучки краще проводити тільки зі своїми друзями. Влаштовуйте дівочі посиденьки, ходіть по магазинах і в гості до подруг, а чоловікові залиште його власну компанію. Так, це буде забирати час, який ви могли б провести разом. Але ж у вас і так його навалом, чи не так?

Грошове питання

Проблема спільного і роздільного бюджету постає перед будь-якими парами, які живуть разом. Як саме її вирішити — це окрема тема для розмови, оскільки обидва варіанти мають право на існування.

Якщо ви все-таки вирішили, що у вашої пари бюджет спільний, то це не значить, ніби «в общак» потрібно віддавати всі свої гроші.

І ви, і ваш чоловік повинні залишати якийсь певний відсоток (про який ви, звичайно, домовитеся в індивідуальному порядку), щоб витрачати його тільки на себе. Оплачувати якісь забаганки, походи в кафешки і приємні дрібниці потрібно власними грошима, навіть якщо загальний бюджет дозволяє безболісно виділити на це кошти.

Маленькі пригоди

Згадайте своє життя до того, як ви вступили в серйозні стосунки. Тоді ви на самоті ходили в кафе, гуляли вулицями, відвідували виставки — і вас це аніскільки не бентежило. Такі «поодинокі» прогулянки бажано влаштовувати і у стосунках теж, хоча б пару разів на місяць. Відвідайте захід, на який ваш хлопець пішов би тільки з солідарності з вами. Пройдіться вулицею і загляньте в перший-ліпший магазин, який вас зацікавив. Сходіть на зустріч однодумців з улюбленого форуму — і все це без підтримки і надійного чоловічого плеча поруч. Звичайно, гуляти вночі в темному провулку для такої маленької пригоди не годиться, адже тоді пригода може стати зовсім і не маленькою. Але вибиратися куди-небудь поодинці — вкрай корисно, особливо якщо пригода пов’язана з емоційними переживаннями або вашими інтересами.

До речі, про користь. Добре б знайти захоплення, яке не збігалося б з хобі вашого хлопця навіть частково. В ідеалі у пари має бути 1-2 загальних хобі і стільки ж роздільних, проте ідеальних речей в природі не існує. Якщо вам вдалося знайти, куди чоловік не хоче лізти зі своїми порадами і слушними пропозиціями, то збережіть це хобі на дистанції від нього.

Поділ відповідальності

Ніколи не пізно серйозно поговорити зі своїм хлопцем і чітко розмежувати сфери відповідальності. Заодно це допоможе уберегтися від того, щоб вас не заїв побут. Хто в домі викидає сміття, робить прибирання, купує свіжий хліб, забирає газети з ящика і стежить за критичною кількістю розкиданих всюди шкарпеток? Чітко розмежуйте такі дрібні речі і стежте за тим, що вам випало. Так і порядок підтримати буде простіше, і відповідальність ваша буде тільки на вас і ні на кому іншому.

Ніхто не забороняє вам при цьому час від часу забігати на чужу територію або закликати на допомогу другу половинку. Головне — знати всі необхідні речі, які ви обоє робите. Можна навіть виписати їх в окремий список і повісити на стіну. Тоді якщо друга половинка поїде у відрядження або відвідувати бабусю в далекій північній області, то ви будете точно знати, що робити для підтримки порядку.