Як виростити інжир на своїй ділянці

19.05.2024   17:00    380

Інжир, або смоковниця (лат. Ficus carica), є рослиною родини тутових (Moraceae). Це невелике дерево або кущ, що походить з західної Азії та східного Середземномор’я. Він відомий своїми солодкими і поживними плодами, які можна їсти свіжими або сушеними.

Свіжі плоди інжиру використовують у різноманітних стравах: салатах, десертах, вареннях, джемах. Сушений інжир є популярною закускою і часто додається до випічки. Інжир має лікувальні властивості і використовується в народній медицині для поліпшення травлення, лікування запорів, зміцнення імунітету та зменшення запалень.

Останні новини:  Перукар дала поради, як правильно мити голову, щоб волосся довго не бруднилося

Виростити інжир на городі можливо, якщо забезпечити йому належні умови. Спочатку виберіть сонячне і захищене від вітрів місце, адже інжир потребує багато світла і тепла. Підготуйте ґрунт, який має бути добре дренованим і багатим на органічні речовини, додайте компост або перегній для покращення його структури та родючості.

Останні новини:  Як і для чого варто зберігати незалежність у стосунках
Як виростити інжир на своїй ділянці

Виберіть сорт інжиру, який підходить для вашого клімату, і придбайте саджанець або вкорінену черешку. Викопайте яму глибиною та шириною близько 60 см, на дно покладіть шар дренажу, потім суміш ґрунту з компостом. Розмістіть саджанець у ямі, засипте землею, утрамбуйте та рясно полийте.

Після посадки забезпечте регулярний полив, особливо в перший рік росту, не допускаючи пересихання ґрунту. Підживлюйте інжир органічними добривами навесні та влітку, щоб забезпечити йому необхідні поживні речовини. Щорічно навесні проводьте обрізку, видаляючи сухі та пошкоджені гілки, а також формуючи крону для покращення плодоношення. На зиму в холодних регіонах захищайте інжир від морозів, вкриваючи його агроволокном або іншим матеріалом. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете виростити здоровий і плодоносний інжир на своєму городі.

Останні новини:  4 способи позбутися колорадського жука


noviydoctor.com