Смерть президента Ірану: експерт розповів, як розбився гелікоптер Райсі (карта)

21.05.2024   18:35    1773

Вдень 19 травня розбився гелікоптер, на якому перебував президент Ірану Ібрагім Райсі. Президентський вертоліт міг врізатися в гору. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке.

Він зауважив, що Райсі летів на гелікоптері Bell 212 1994 року, льотчики такого борта можуть покладатися лише на візуальний політ без інших орієнтирів. Зокрема, машина не призначена для польоту в складних метеоумовах, адже на ній встановлено лише невеликий прилад GPS-навігації.

Президент Ірану летів до Тебрізу через гори Арасбаран, висота яких до майже трьох тисяч метрів. 19 травня там спостерігався густий туман, в якому візуально практично неможливо було орієнтуватися. Тому на думку Рьопке, вертоліт врізався в одну з гір. Ба більше, за його словами, весь політ був “самовбивчим”.

Останні новини:  Вірменія вийде з військового союзу з Росією через розкол із Путіним, – Politico

Карта маршрутку
Президент Ірану Райсі розбився на гелікоптері

“Гвинтокрил намагався летіти через долини. Але на одному з останніх гірських перевалів, перед тим, як знову спуститися в долину, на висоті 2250 метрів він врізався в гору. Спереду і ззаду летіли два інші гелікоптери, це були радянські Мі-8”, — сказав Юліан Рьопке.

Він додав, що погодні умови були настільки поганими, що два гелікоптери не помітили, як інший випав з колони та врізався в гору.

Останні новини:  Ліван випустив по Ізраїлю 160 ракет - ЦАХАЛ

“Вони зрозуміли це лише після прибуття до Тебрізу”, — додав Рьопке.

Загибель президента Ірану: що відомо

Вдень 19 травня стало відомо, що гелікоптер, на якому летів президент Ірану Ібрагім Райсі розбився. На борту також перебували міністр закордонних справ Хосейн Амір Абдоллахіян, губернатор Східного Азербайджану Малек Рахматі.

20 травня у ЗМІ повідомили, що президент Ірану та інші чиновники загинули під час аварії, їхні тіла були знайдені після декількох годин пошуків поблизу міста Джульфа.

Останні новини:  Французькі ліві домовились про формування альянсу

Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни у звіті за 19 травня заявили, що загибель президента Ірану Ібрагіма Райсі матиме серйозні наслідки для наступності верховного лідера держави. Зокрема, Райсі повинен був змінити на посаді Іла Хаменеї.

expert.in.ua