Шольц дав прогноз щодо вступу України до НАТО

27.05.2024   18:00    502

Ймовірно, Україна не стане членом НАТО протягом найближчих 30 років. Таке припущення зробив 26 травня німецький канцлер Олаф Шольц під час спілкування з жителями Берліна.

“До речі, однією з причин, названих для війни в той час, було те, що Україна нібито вступає до НАТО. Ви знаєте рішення минулих самітів НАТО — найближчим часом цього не очікується. Ймовірно, і в наступні 30 років”, — заявив глава уряду.

Останні новини:  Пісторіус спрогнозував, коли РФ може напасти на НАТО

Шольц додав, що цю думку висловлював у Києві два з половиною роки тому і тоді це нібито “було ясно всім”.

В Україні 2019 року змінили Конституцію, внісши до неї вступ до ЄС і НАТО як стратегічну мету. Президент України Володимир Зеленський називав членство в НАТО єдиним шляхом до завершення війни на Донбасі.

Останні новини:  У Греції закривають туристичні локації та школи через сильну спеку

Через пів року після початку повномасштабної війни з Росією, наприкінці вересня 2022 року, Київ подав заявку на прискорене членство в НАТО.

Нагадаємо, Шольц виступав проти застосування українськими військами західної зброї проти Росії. Канцлер говорив, що прагне запобігти переходу локальної війни у світову.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 24 травня закликав Альянс дозволити ЗСУ завдавати ударів по військових об’єктах у РФ західною зброєю. При цьому армія РФ завдає ударів по Харкову і намагається наступати в Харківській області.

Останні новини:  У Ризі затримали агресивного чоловіка в кепці з гербом РФ


expert.in.ua