Правило, якого слід дотримуватися при поливі помідорів

15.05.2024   14:20    229

У розпал дачного сезону список злободенних питань городників очолює: Як правильно поливати? Помідори вирощують більшість дачників, але правила щодо поливу пасльонової культури знають приблизно 20-30%.

Томати не люблять посушливий ґрунт, але полюбляють сухе повітря. Тому вологість землі – 85-90%, а повітря – 50%. Нестача води помітна неозброєним оком: листя скручується, квітки обсипаються. Надлишок також видно відразу: плоди чорніють і опадають.

Останні новини:  Астрологи назвали чоловічі знаки Зодіаку, які можуть завоювати серце будь-якої жінки

Після висадки в ґрунт помідори поливають рясно і залишають без води на 2-3 дні. Потім знову поливають. Надалі полив проводять 1-2 рази на тиждень.

Низькорослим сортам достатньо 2-3 л на кущ, гігантам потрібно щонайменше 10 л. Деякі дачники рекомендують поливати раз на 5-7 днів навіть у посушливі дні. Важливо спостерігати за рослинами та за видимими ознаками визначати, чи потрібно поливати культуру в даний момент.

Останні новини:  Чому і як батьки травмують психіку своїх дітей

Поливати помідори краще рано-вранці, під корінь, а потім пропушити грунт. Воду для поливу краще використати теплу. Не можна лити на кущі холодну воду із шланга – це втрата 50% урожаю.

Ідеальний варіант поливу томатів – краплинний. Грунт завжди буде вологим, тому рослина спокійно переживе спекотний період.


womanlife.kyiv.ua