Методи боротьби з фітофторозом на помідорах

28.05.2024   13:00    459

Фітофтороз проявляється у вигляді темних водянистих плям на листях, стеблах і плодах, які з часом можуть збільшуватися та призводити до не найкращого стану рослини.

Фітофтороз на помідорах виникає через інфекцію грибком Phytophthora infestans, який поширюється в умовах високої вологості та помірної температури. Спори цього грибка можуть зберігатися в ґрунті, залишках рослин або переноситися вітром і дощем. Інфекція може початися з заражених насіння або розсади, особливо якщо вони були висаджені на ділянці, де вже була присутня фітофтора. Фітофтороз може також поширюватися через заражені інструменти, одяг або взуття.

Останні новини:  Коли і як правильно поливати картоплю

Найбільш сприятливі умови для розвитку хвороби – це вологий і теплий клімат, часті дощі та рясна роса. Перезволоження ґрунту і недостатня вентиляція між рослинами також сприяють поширенню фітофторозу. Щоб запобігти зараженню, важливо дотримуватися сівозміни, використовувати стійкі сорти помідорів, забезпечувати хорошу вентиляцію рослин і уникати переливу.

Ефективна боротьба з фітофторозом на помідорах включає кілька важливих кроків. Перш за все, вибирайте стійкі до фітофторозу сорти помідорів і використовуйте здорове насіння та розсаду. Дотримуйтесь сівозміни, не висаджуючи помідори на одному і тому ж місці кілька років поспіль, щоб зменшити ризик накопичення спор у ґрунті.

Останні новини:  Побутові звички, які знадобляться для чистоти в будинку
Методи боротьби з фітофторозом на помідорах: поради агрономів

Під час посадки забезпечте достатню відстань між рослинами для кращої вентиляції та зменшення вологості. Поливайте рослини під корінь, уникаючи змочування листя, і робіть це вранці, щоб листя встигло висохнути до вечора. Регулярно видаляйте бур’яни, які можуть сприяти підвищенню вологості навколо рослин. Мульчуйте ґрунт, щоб зменшити випаровування води і підтримувати оптимальний рівень вологості. При появі перших ознак фітофторозу негайно видаляйте уражені листя та плоди, щоб запобігти поширенню хвороби.
Використовуйте фунгіциди, рекомендовані для боротьби з фітофторозом, дотримуючись інструкцій виробника щодо дозування та частоти обробок. Можна також застосовувати народні засоби, такі як обробка рослин розчином молочної сироватки або настоєм часнику, для профілактики та лікування. Важливо регулярно оглядати рослини, щоб своєчасно виявляти та реагувати на ознаки хвороби.

Останні новини:  Над Землею зійде Полуничний Місяць: що це за явище та коли і де його можна побачити


noviydoctor.com