Китай готує армаду поромів для вторгнення на Тайвань,- ЗМІ

28.05.2024   18:21    977

Китай готує армаду поромів і цивільних суден для вторгнення на Тайвань.

Це відбувається на тлі посилення кампанії тиску на острівну державу з боку Пекіна, пише The Telegraph, передає УНН.

Експерти зауважують, що Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) справді має дефіцит військових десантних кораблів, необхідних для здійснення масштабного морського вторгнення. Однак заміною їм можуть стати цивільні судна, включаючи десятки гігантських поромів, кожен з яких може перевозити сотні броньованих машин.

Останні новини:  У Німеччині маленька українка зникла дорогою до школи

Рей Пауелл, директор проекту SeaLight, який вивчає ситуацію в сірій зоні Південно-Китайського моря, зазначає, що морський десант під ворожим вогнем є одним з найскладніших видів військової операції.

За його словами, цивільні пороми “зазвичай були б поганим вибором для такої місії”, але їх можна було б використовувати для масового транспортування військ через Тайванську протоку після того, як берегова оборона Тайваню буде знищена, або для прориву оборони острова просто за рахунок “великою маси” десантників.

Як зауважує The Telegraph, збройні сили Тайваню значно менші за НОАК, але додатковою перевагою для них є складна гірська місцевість тайваньского узбережжя та підступна 110-мильна Тайванська протока, які розділяє острів і материковий Китай.

Останні новини:  З TikTok у прем'єри. Новий конкурент Макрона

ВМС Китаю вже мають найбільший у світі надводний флот, а також побудували десятки суден подвійного призначення, здатних діяти як у мирний час, так і під час війни. Десять років тому Пекін видав суднобудівникам технічні “рекомендації”, відповідно до яких нові цивільні судна мають бути придатними для використання у військових цілях.


expert.in.ua

Останні новини:  У Білому домі озвучили позицію Байдена щодо членства України в НАТО