F-16 проти X-62A без пілота: у США оцінили унікальний “повітряний бій”

15.05.2024   21:31    309

Міністр ВПС США Френк Кендалл оцінив льотні випробування між літаком X-62A VISTA, яким автономно керував штучний інтелект, і пілотованим винищувачем F-16. Він перебував у кабіні літака, пілотованого ШІ. Як пише Business Insider, за його словами, це “був приблизно рівний бій”.

“Майстерність пілотів дійсно важлива. Ми зіткнулися з пілотом, у якого було дві або три тисячі годин досвіду. Він був дуже хороший. Це був приблизно рівний бій”, – заявив Кендалл на виставці ШІ, організованій Проектом спеціальних конкурентних досліджень у Вашингтоні.

Зазначається, що така заява може здатися відносно простим порівнянням, але цей єдиний коментар передбачає надзвичайно високий ступінь можливостей ШІ.

Останні новини:  Росіяни “нагріли” китайську державну компанію на $20 мільйонів, – Bloomberg

“Пілоти-винищувачі ВПС оптимально налітають на своїх літаках від 200 до 250 годин на рік, і ці цифри можуть бути скорочені з низки причин. Це означає, що пілот із нальотом 2000-3000 годин має стаж від 10 до 15 років, а то й більше”, – вказується в публікації.

У 2014 році ВПС повідомили, що тільки близько 300 пілотів у світі налітали понад 3000 годин на F-16 з моменту його надходження на озброєння в 1978 році. Інакше кажучи, Кендалл вважає, що ШІ, який пілотує F-16, приблизно можна порівняти за навичками повітряного бою з деякими з найдосвідченіших і найздібніших авіаторів США.

Останні новини:  Замість американського Patriot, який передадуть Україні, Польща отримає інше ППО

F-16 проти X-62A – перший в історії “повітряний бій”

Як писав , у США провели випробування між модифікованим F-16 під управлінням ШІ (X-62A) і бортом із пілотом, чиновники США заявили, що протистояння відбулося успішно.

Пізніше стало відомо, що випробування були дійсно напруженими, літаки літали агресивно і на великих швидкостях.


uapress.kyiv.ua