Ель-Ніньо відступає: американські синоптики попередили про нову погодну небезпеку

15.05.2024   12:30    315

Як повідомляє Reuters, погодне явище Ель-Ніньо закінчиться до червня, а Ла-Нінья очікується вже в другій половині цього року. Згідно з американським Центром кліматичних прогнозів, існує висока ймовірність того, що Ла-Нінья почнеться з червня по вересень. Інформація була розміщена в їх місячному звіті.

Різниця між Ель-Ніньо та Ла-Нінья

Ель-Ніньо – це явище, при якому температура поверхні води в екваторіальній частині Тихого океану різко підвищується. Це призводить до спеки, засухи, наводнень та опадів у різних частинах світу. У роках Ла-Нінья формується потужний антициклон, у системі циркуляції якого на американський континент надходить холодне арктичне повітря. Ці повітряні маси рухаються з заходу на схід, впливаючи на погоду та клімат в різних регіонах.

Останні новини:  Вчені з'ясували, чому чоловіки погано почуваються при незначному підвищенні температури

Негативні наслідки для фермерів

Згідно з Reuters, це погодне явище може призвести до лісових пожеж, тропічних циклонів та посух. Вплив Ла-Нінья на сільське господарство може бути дуже негативним, особливо у Латинській Америці. Посухи в цьому регіоні негативно впливають на врожайність пшениці, сої, кукурудзи та інших культур, а також загрожують місцевій економіці.

Експерти попереджають про можливість обмеження поставок продуктів і падіння якості врожаю внаслідок цього погодного явища. Наприклад, Індія, що є провідним постачальником рису, змушена була обмежити його експорт минулого року через посуху під час Ель-Ніньо. У країнах Латинської Америки, таких як Бразилія, Аргентина та Уругвай, спостерігатимуться негативні наслідки для вирощування пшениці, кукурудзи, сої та інших культур.

Останні новини:  Вік живи: секрет генів довгожителів з’ясували вчені

Зважаючи на це, експерти наголошують на необхідності підвищеної готовності із забезпечення продовольством, оскільки Ла-Нінья може суттєво вплинути на поставки продуктів та врожаї.

У загальному, Ла-Нінья може мати значний вплив на клімат та сільське господарство в різних частинах світу. Тому, необхідно уважно спостерігати за розвитком цього погодного явища та приймати відповідні заходи для мінімізації можливих наслідків.