Держдеп перед візитом Путіна порадив Китаю відмовитися від підтримки Росії

15.05.2024   18:00    374

Сполучені Штати радять Китаю припинити підтримку Росії у її агресивній політиці проти України, якщо Пекін розраховує відновити продуктивні відносили з Європою.

Так зреагував на запитання про запланований візит Володимира Путіна до Китаю заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Якщо Китай претендує на гарні відносини з Європою та іншими країнами, він не може далі підживлювати найбільшу загрозу європейській безпеці, якою є агресія Росії проти України», — сказав представник зовнішньополітичного відомства.

Останні новини:  Байден назвав Путіна "жорстоким тираном"

Він підкреслив, що це – не лише позиція Сполучених Штатів, таку саму думку чітко оголосили держави G7, союзники по НАТО та країни Євросоюзу.

«Якщо КНР припинить підтримку Росії, їй буде важко підтримувати війну проти України. Жодна країна не повинна давати Путіну платформу для ведення його агресивної війни проти України», — вказав Пател.

Останні новини:  Макрон закликав світ не зменшувати допомогу Україні

За його словами, Сполучені Штати та інші країни Заходу не можуть повернутися до «бізнесу як зазвичай» з Росією або заплющити очі на явні порушення нею міжнародного права.

Фото: Drew Angerer/Getty Images


news-xl.net