Албанські археологи виявили першу у своєму роді споруду (фото)

16.05.2024   16:30    1134

Дослідники натрапили на залишки аристократичного римського кварталу під час розкопок у місті Дуррес, а також стародавню лазню, яка виявилася не останньою знахідкою на цьому місці.

У місті Дуррес, Албанія, археологи розкопали 1600-річний критий басейн, рідкісний для свого часу. Відкриття сталося під час підготовки до будівництва школи, пише Arkeonews.

Дуррес слугував ключовим вузлом, що з’єднував Схід і Захід. Колись відоме як Епідамн для іллірійців, а пізніше як «Діррахій» для греків, місто врешті-решт потрапило під владу Риму близько 230 року до н. е.

Останні новини:  Вчені виявили значні когнітивні відмінності між чоловічим і жіночим мозком

Албанія, археологи, археологія, розкопки, мозаїка, басейн, відкриття, будівництво, Дуресс, школа, вілла, римляни, місто  Fullscreen
Фото: Albania’s National Institute of Cultural Heritage

Розкопки, що призвели до цього відкриття, розпочалися в межах підготовки до будівництва нової школи. Коли археологи заглибилися, вони натрапили на залишки аристократичного римського кварталу, що свідчить про багате минуле міста.

Албанія, археологи, археологія, розкопки, мозаїка, басейн, відкриття, будівництво, Дуресс, школа, вілла, римляни, місто Fullscreen
Фото: Albania’s National Institute of Cultural Heritage

Що по-справжньому здивувало експертів, так це виявлення неушкодженого критого басейну в руїнах римської вілли. Ця знахідка, прикрашена напрочуд добре збереженою мозаїкою, є першою у своєму роді в Албанії. Особливої уваги заслуговує мозаїчна підлога, ретельно викладена складними геометричними візерунками з мармуру, каменю, скла та керамічної плитки.
Датовані десь між 1 і 400 роками нашої ери, ці римські руїни дають змогу зазирнути в минулу епоху розкішного життя. Але на цьому відкриття не закінчилися. Подальші дослідження виявили додаткові споруди, зокрема залишки двоповерхової римської лазні, що характеризується міцними стінами і товстою цегляною підлогою.

Важливо

Леді і герої Ілічі: в Іспанії під час розкопок стародавнього міста знайшли унікальні артефакти
Леді і герої Ілічі: в Іспанії під час розкопок стародавнього міста знайшли унікальні артефакти

Це археологічне відкриття дає цінну інформацію про міське планування та спосіб життя стародавнього міста. Окрім свого історичного значення, знахідка демонструє витончену інженерну та мистецьку майстерність римської цивілізації.