5 жіночих професій, які шкодять здоров’ю

28.05.2024   00:31    611

Професійні хвороби не рідкість. У сучасному світі рамки між чоловічими і жіночими професіями починають стиратися, але тим не менш існують спеціальності, які займають переважно або жінки, або чоловіки. Сьогодні поговоримо про “жіночі” професії, які не дуже корисні для здоров’я. Причому це не завжди робота на шкідливому виробництві, а цілком, здавалося б, нешкідливі спеціальності. Детальніше – в матеріалі.

Освітяни

Викладачі в школах, вузах і коледжах часто жіночої статі. Думати, що ця робота не завдасть шкоди здоров’ю, нерозумно. Фактором, який провокує зміни в організмі фактором тут стає стрес. Проблеми через учнів, батьків чинять негативний вплив на психічний стан вчителя. А постійні навантаження на голос (людям цієї професії доводиться багато говорити) викликають ангіни, фарингіти, ларингіти. Тривалі розмови викликають висихання слизової, напруга зв’язок, послаблює захисні функції. В результаті віруси з легкістю проникають в організм. З цими ж проблемами зі здоров’ям стикаються, наприклад, оператори кол-центрів, яким доводиться працювати з незадоволеними клієнтами і багато говорити.

Останні новини:  7 напоїв, які допоможуть від здуття живота і покращать роботу ШКТ

Стюардеса

Борпровідницями мріють бути багато дівчат і навіть хлопці. Але романтики в цій професії менше, ніж шкоди на здоров’я. Галасливі пасажири викликають стреси, а зміни часових поясів порушують у людей цієї професії біологічні ритми. Додайте сюди різку зміну погодних умов в різних містах і країнах, перепади тиску на висоті, ненормований графік і постійне перебування на ногах і отримаєте максимум шкоди для стану здоров’я і самопочуття. Виникають захворювання нервової, ендокринної, травної та репродуктивної систем.

Останні новини:  Який рівень цукру вважати нормальним

Офіціант

До даної професії теж застосуємо шкоду від спілкування з клієнтами (нерідко виникають стресові ситуації). Але є й інші фактори ризику. До них можна віднести носіння форми. Наприклад, часто офіціанти змушені працювати в незручному взутті або стискує одязі. Також їм доводиться носити важкі підноси з їжею і напоями, чому виникає серйозне навантаження на тендітні жіночі плечі.

Журналіст / співробітниця офісу

Сидяча робота і необхідність сидіти за комп’ютером не призводять ні до чого хорошого. І досить часто у жіночої професії бувають складності. Набір тексту викликає тунельний синдром, а від монітора псується зір. Навантаження на спину і нижні кінцівки колосальна, так як жінка повинна сидіти весь день на одному місці. Часом не рятують навіть зарядки і спорт вечорами.

Останні новини:  Лікар розповів, яка капуста захищає організм від розвитку раку

Актриса

Нервова система представниць цієї жіночої професії знаходиться на межі. Актриси працюють не за графіком, постійно стресують, недоїдають, заробляючи гастрити та інші проблеми з травленням. Нерідко їм доводиться посилено працювати під час зйомок, проявляти небувалі фізичні навантаження, від чого можливі травми, застуди, інші хвороби.

elegantwoman.kyiv.ua