На знімках сонячного затемнення помітили величезне рожеве полум’я

19.04.2024   12:41    601

Вогняні спалахи пов’язані не з сонячним спалахом, а з іншим більш стабільним явищем, повідомляють астрофізики.


Під час повного сонячного затемнення минулого тижня деякі спостерігачі помітили яскраво-рожеві спалахи полум’я, що вириваються з прихованого місяцем сонячного диска. Хоча користувачі в соціальних мережах припустили, що це сонячний спалах, насправді, вони стали свідками іншого явища, кажуть експерти.

Багато хто (помилково) повідомляє, що під час повного сонячного затемнення було видно сонячний спалах. На жаль, це неправда, і яскрава особливість, яку бачили мільйони, насправді була протуберанцем. Це довгоживучі плазмові структури, що відрізняються від вибухових спалахів, – говорить Раян Френч, астрофізик із Національної сонячної обсерваторії в Колорадо в блозі в X

Дані про сонячну активність підтверджують твердження Френча. 8 квітня стався лише один незначний сонячний спалах класу C, який закінчився за кілька годин до початку затемнення і він не спричинив коронального викиду маси.Сонячні спалахи пов’язані з різкими викидами плазми. А протуберанці являють собою плазмові структури, які залишаються з’єднаними з поверхнею Сонця протягом днів або тижнів, зазвичай утворюючи велику петлю. Протуберанці можуть зрештою “порватися” і викинути плазму в космос, але під час затемнення цього не сталося.Той факт, що ми можемо бачити протуберанці на відстані майже 160 млн км говорить про їхні неймовірні розміри. Багато петель плазми в рази перевищують діаметр Землі. Їхній рожевий відтінок на цій фотографії зумовлений сонячним воднем, який випромінює червонувате світло за високих температур.

Останні новини:  Вчені назвали причину вимирання мегалодонаcikavosti.com