Безлад вдома призводить до стресу

18.04.2024   02:09    925

«Хаос пробуджує в нас тривогу і відчуття безпорадності. Починає здаватися, ніби ми взагалі ні з чим не здатні впоратися. Хоч це і очевидно, але мало хто усвідомлює, що безлад – це джерело величезного стресу».


Тільки уявіть собі: ви прийшли додому після довгого і важкого робочого дня і побачили, що у вашому будинку панує повний хаос. Діти всюди розкидали одяг, іграшки та книги у своїй кімнаті. В раковині повно брудних тарілок. На кавовому столику купа чашок. Ах, так. У вас же є ще й щеня з усіма витікаючими звідси наслідками.

Як вам картинка? Можливо, вам би почало здаватися, що ви сходите з розуму. Але подібна реакція абсолютно природна. Психологи встановили, що безлад призводить до стресу і тривожності.Психолог Шеррі Бург Картер пояснює: «Безлад дуже сильно впливає на те, які емоції ми відчуваємо при вигляді нашого будинку і робочого місця. Безлад також впливає і на те, які емоції ми відчуваємо у відношенні до самих себе. Хаос пробуджує в нас тривогу і відчуття безпорадності. Нам починає здаватися, ніби ми взагалі ні з чим не здатні впоратися. Хоч це і очевидно, але мало хто усвідомлює, що безлад – це джерело величезного стресу».Головне питання, на яке необхідно відповісти, звучить наступним чином: «Чому ж безлад занурює нас в стан сильного стресу і тривожності?»

Останні новини:  Чай або кава: вчені вибрали кращий ранковий напій

За словами Картер, цьому є 9 головних причин:

  • Безлад змушує нас відчути, ніби ми не в змозі ні з чим впоратися. Він є свого роду подразником, який змушує наші рецептори працювати на межі можливостей.
  • Безлад відволікає нас від того, на що нам дійсно варто звернути увагу.
  • Безлад не дає розслабитися як фізично, так і психологічно.
  • Безлад говорить нам про те, що ми ніколи не закінчуємо розпочату справу.
  • Безлад наводить нас на думки про довге прибирання.
  • Безлад пробуджує в нас почуття провини, за те, що ми недостатньо організовані. Нам стає ніяково, особливо в тому випадку, якщо хтось несподівано приходить в гості.
  • Безлад знижує нашу продуктивність і негативно позначається на нашій здатності мислити креативно.
  • Безлад змушує нас засмучуватися. Чому? Тому що ми не можемо швидко знайти те, що нам потрібно. Витрачаємо час на пошуки замість того, щоб зайнятися чимось більш корисним.
Останні новини:  15 фільмів, завдяки яким можна подорожувати світом, не виходячи з кімнати

На щастя, проблему з безладом (на відміну від проблем з роботою або стосунками) можна легко усунути.

Можна зробити наступне:

У вашому домі панує цілковитий хаос? Не розбирайтеся з цим поодинці. Залучіть до процесу прибирання членів сім’ї. Можна призначити відповідальних за прибирання у кожній кімнаті квартири/будинку. Якщо все ж прибирати вам доводиться поодинці, не робіть все відразу. Спочатку наведіть порядок в одній кімнаті, потім в інший і так далі.

Хочете уникнути безладу? Тоді відведіть визначені місця для речей, якими ви часто користуєтеся. Так ви зможете в рази швидше відшукати те, що вам необхідно. Не зберігайте речі на відкритих полицях. Безлад в таких місцях відразу ж впадає в очі. Зберігайте речі в закритих просторах. Наприклад, в шафках і столиках.

Позбавтеся від речей, які вам не потрібні. Позбавтеся від усього того, чим ви більше не користуєтеся. Ви можете віддати якісь речі на переробку, пожертвувати нужденним або просто викинути. Не важливо, що ви вирішите зробити. Головне – переконайтеся, що у вашому будинку більше нема непотрібних речей, які просто захаращують простір.

Останні новини:  Вчені з’ясували, чи втрачає оливкова олія свої властивості під час смаження

Що до речей, якими ви користуєтеся рідко, ви можете зберігати їх в коробках в коморі, гаражі або іншому відповідному місці.

Покористувавшись річчю, відразу ж покладіть її туди, де вона повинна зберігатися.

Заведіть папку, в яку ви будете складати важливі документи. По-перше, ви позбудетеся від хаосу. По-друге, ви зможете швидше знайти необхідні вам документи.

Переберіть всі газети, журнали та інше. Викиньте все те, що вам не потрібно.

Після того, як ви закінчили працювати, наведіть порядок на робочому столі. Ви відчуєте задоволення від того, що дійсно закінчили роботу на сьогодні. Погодьтеся, повертатися на акуратне робоче місце в рази приємніше.

Останнє, але не менш важливе – отримуйте задоволення від процесу прибирання. Перед тим, як ним зайнятися, увімкніть улюблену музику. Так ви не тільки отримаєте можливість послухати улюблені пісні, але і час пролетить швидше. Цілком ймовірно, що наводити порядок ви будете швидше.


news24.in.ua