Захист кишківника від антибіотиків: лікуємося з розумом - Новини Ю

Захист кишківника від антибіотиків: лікуємося з розумом

28.09.2022   09:15    365

Антибіотикотерапія дуже часто виявляється єдиним способом подолати інфекційне захворювання. Сучасні препарати доволі безпечні для організму пацієнта та за умови дотримання дозування і схеми прийому рідко викликають побічні ефекти. Тим не менш, щоб людина без реакцій могла лікуватися антибіотиками, має бути дотримано декілька умов. Серед них — здоровий спосіб життя, відсутність гіподинамії, стресів, втоми, збалансоване харчування, сильна імунна система. Мало хто може похизуватись настільки ідеальною ситуацією. Організм, виснажений стресами та відсутністю вітамінів, на тлі хвороби обов’язково реагуватиме на прийом таких сильних препаратів як антибіотики широкого спектру.

Травна система під ударом

Першою страждає травна система. Причина в тому, що в основі її здорового функціонування — збалансований мікробіом кишківника. Трильйони корисних бактерій забезпечують правильне травлення, синтезують вітаміни, кислоти та ферменти, захищають імунітет. Головна мета будь-якого антибіотика — знищити мікроорганізми та зупинити процес їхнього розмноження. Якщо природна мікрофлора недостатньо здорова та перебуває під впливом повсякденних негативних факторів, вона страждає від дії ліків. Це призводить до цілого ланцюжка реакцій, першими з яких будуть класичні симптоми:
  1. важкість у животі;

  2. спазматичні болі;

  3. нудота та діарея;

  4. метеоризм;

  5. суттєве погіршення апетиту.
Захист від антибіотиків можна забезпечити правильною дієтою (відсутність смаженого, жирного, гострого, достатня кількість клітковини, кисломолочні продукти) та прийомом пробіотичних препаратів.

Що таке пробіотики та як вони працюють

Пробіотики мають у своєму складі живі клітини непатогенних мікроорганізмів. Потрапляючи в організм, вони відразу включаються в процеси відновлення, очищення, захисту. Детальніше дізнатися про цей процес можна за посиланням https://enterol.ua/zahist-vid-antibotikiv/.

Ентерол® — пробіотичний засіб з доведеною ефективністю. Його ключовий компонент — корисні бактерії Saccharomyces boulardii CNCM I-745. Вони посилюють дію протимікробних препаратів і відновлюють порушену мікрофлору. Речовини спермін та спермідин, які також містяться у складі, заспокоюють подразнені тканини кишківника та швидко загоюють слизову оболонку.

Препарат не має жодних обмежень за віком, не викликає негативних реакцій з боку організму. Тривалість прийому має визначати лікар, спираючись на індивідуальну ситуацію пацієнта.