Чудо-підкормка із “зеленого недруга” для всіх культурних рослин

04.03.2025   22:41    291
Багатьом городникам і садівникам здається, що кропива – це бур’ян, а тому користі від нього ніякої. Насправді ж рослина може стати для вас джерелом користі.

Які рослини можна удобрювати кропивою

Ви викидаєте кропиву на смітник, а вона є абсолютно безплатним “суперфудом” для вашої грядки. Коли ви дізнаєтесь про корисні властивості рослини, то захочете вирощувати її в кутку городу, адже вона здатна замінити десятки підживлень. У складі кропиви залізо, магній, кремній та калій – ці елементи підвищують імунітет рослин і роблять плоди соковитими. Готувати добриво потрібно за суворими правилами.

Останні новини:  Додайте корицю в горщик для квітів: ефект здивує навіть досвідчених квітникарів

Добриво з кропиви – рецепт

Для початку зберіть молоду кропиву до початку цвітіння. На 10 літрів води потрібен 1 кілограм. Далі її треба подрібнити та залити теплою водою. Наступним кроком у суміш додають 2 столові ложки цукру, але навіть старе варення підійде. Головне – аби цукор запустив процес бродіння. Накрийте місткість кришкою з дірками, аби з них виходив газ. Залиште добриво на сонці на 7-10 днів.

Останні новини:  Не зацвіте дуже довго: ось яку орхідею краще не купувати
Городники розповіли, як у домашніх умовах приготувати насичене добриво з кропиви – корисні поради

Настій стане готовим, коли його колір потемніє. Процідіть суміш та розведіть її у 10 разів для поливу під корінь або ж у 20 разів для обприскування. Такий “еліксир” буде стимулювати ріст рослин. Вже через 3 дні після удобрення помідори викидають нові зав’язі, а огірки починають активно витись. Та є нюанс – кропива заборонена для цибулі, часнику та бобових культур, адже вона пригнічує їхній ріст.

Останні новини:  Компост усього за 4 тижні: швидкий спосіб приготування “супер-пупер” добрива за найкоротші терміни
Городники розповіли, як у домашніх умовах приготувати насичене добриво з кропиви – корисні поради

Якщо додати в настій деревну золу – на 10 літрів усього 1 склянка – то у вас вийде ще й додатковий захист від попелиці та слимаків. За порадами експертів, обприскування слід проводити раз на 14 днів. Секрет полягає в тому, що кропива здатна виділяти в процесі азот, який легко засвоюється рослинами. Саме тому використання такої підкормки – обов’язкове.





noviydoctor.com