Трамп висунув вимоги Ірану і заявив, що США знімають блокаду Ормузької протоки

Сьогодні,   19:15    632

Президент США Дональд Трамп наголошує на необхідності відмови Тегерана від ядерної зброї, розблокування Ормузької протоки та знищення збагачених ядерних матеріалів під контролем США та МАГАТЕ.

Про це глава Білого дому написав у пʼятницю у своїй соцмережі Truth Social, передає Укрінформ.

За словами глави Білого дому, «Іран повинен погодитися, що вони ніколи не матимуть ядерної зброї чи бомби».

Останні новини:  Єврокомісія і уряд Угорщини домовилися про розблокування понад €16 мільярдів

Трамп також висунув вимогу щодо негайного відновлення вільного судноплавства в регіоні, зазначивши, що «Ормузька протока має бути негайно відкрита, без мит, для необмеженого руху суден в обох напрямках».

Він додав, що всі морські міни мають бути ліквідовані, США за допомогою своїх підводних мінних тральщиків уже підірвали велику кількість таких мін, а залишок має негайно прибрати або підірвати іранська сторона.

Останні новини:  У США автобус протаранив автомобілі на трасі - п'ятеро загиблих, понад 30 постраждалих

Також Трамп заявив про зняття «дивовижної і безпрецедентної» морської блокади з боку США. За його словами, кораблі, які були заблоковані в протоці, можуть повертатися додому.

Щодо іранських ядерних матеріалів, які були поховані під землею внаслідок американського авіаудару майже рік тому, то вони «будуть викопані Сполученими Штатами… у тісній координації та спільно з Ісламською Республікою Іран, а також МАГАТЕ і знищені», заявив президент.

Останні новини:  Росія намагається дискредитувати Пашиняна і зірвати курс Вірменії на Захід - Reuters

Глава Білого дому підкреслив, що «жодних грошей не буде передано до подальшого повідомлення», а інші, менш важливі пункти угод, уже узгоджені.

Він додав, що попрямував до Ситуаційної кімнати для ухвалення остаточного рішення.

Фото: The White House


ukrinform.ua