Кім Чен Ин у посланні до Дня Перемоги підтвердив зобов’язання поглиблювати зв’язки з Росією Путіна

10.05.2026   20:15    548


Кім Чен Ин у посланні до Дня Перемоги підтвердив зобов’язання поглиблювати зв’язки з Росією Путіна

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин надіслав вітальне послання правителю Росії Путіну з нагоди відзначення у РФ Дня Перемоги, в якому підтвердив зобов’язання Пхеньяна надавати пріоритетного значення поглибленню зв’язків із Москвою.

Текст листа публікує північнокорейське державне інформагентство KCNA, передає Укрінформ.

У своєму посланні Кім назвав Путіна «найближчим товаришем» та висловив задоволення тим, що вони разом очолюють нинішні відносини між КНДР та Росією і пишуть «нову блискучу історію незалежності, миру та процвітання, яка відповідає спільним бажанням народів двох країн».

Останні новини:  У Німеччині повністю зупинився залізничний рух через масштабний комп'ютерний збій

«Підтверджуючи позицію уряду КНДР надати першочерговий пріоритет та неухильно розвивати всебічне стратегічне партнерство між нашими двома країнами, я ще раз запевняю, що ми завжди будемо сумлінно виконувати зобов’язання за міждержавним договором між КНДР та Росією», — ідеться у тексті вітання.

«Пхеньян завжди з вами (Путіним – ред.) та братнім російським народом», — написав Кім.

Останні новини:  В Італії заликали європейців не купувати російський газ

Нагадаємо, Кім і Путін у червні 2024 року підписали договір про «всеохопне стратегічне партнерство» між КНДР та Росією, фактично відродивши військовий союз двох країн періоду Холодної війни.

Після цього, на виконання домовленостей за договором, Пхеньян, за даними розвідки Південної Кореї, направив близько 15 000 своїх військових для підтримки Росії у війні проти України та поглибив двосторонню співпрацю з Москвою за всіма напрямами.

Останні новини:  Сенат США підтримав резолюцію, яка зобов’язує Трампа припинити воєнні дії проти Ірану


ukrinform.ua