Франція і Британія у п’ятницю обговорять із партнерами оборонну місію в Ормузькій протоці

Сьогодні,   14:15    252


Франція і Британія у п’ятницю обговорять із партнерами оборонну місію в Ормузькій протоці

Париж і Лондон у п’ятницю проведуть у французькій столиці відеоконференцію за участю країн, готових долучитися до багатосторонньої оборонної місії для відновлення свободи судноплавства в Ормузькій протоці.

Про це у вівторок повідомив президент Франції Еммануель Макрон у соцмережі Х, передає Укрінформ.

«Франція і Велика Британія проведуть цієї п’ятниці конференцію в Парижі, яка збере у форматі відеоконференції країни, що не воюють, готові зробити внесок разом із нами у багатосторонню та суто оборонну місію, спрямовану на відновлення свободи судноплавства в протоці, щойно це дозволять умови безпеки», — написав Макрон.

Останні новини:  Румунія знову піднімала винищувачі через атаку РФ на Україну

За словами французького президента, напередодні він говорив із президентом Ірану Масудом Пезешкіяном, а також із президентом США Дональдом Трампом.

Під час цих розмов Макрон закликав поновити переговори, призупинені в Ісламабаді, усунути непорозуміння та не допустити подальшої ескалації. Він також наголосив на необхідності суворого дотримання режиму припинення вогню всіма сторонами та на тому, що він має поширюватися і на Ліван.

Раніше повідомлялось, що ініціатива Парижа і Лондона відрізняється від американських зусиль і задумана як окрема багатостороння оборонна місія. За деякими даними, до неї зможуть долучитися близько 40 країн.

Останні новини:  США вкотре атакували судно в Тихому океані

Фото згенероване ШІ


ukrinform.ua