Обраний президент США Дональд Трамп привернув увагу всього світу до Гренландії після заяв, що найбільший острів світу має бути частиною Сполучених Штатів. Представники залежної від Данії автономної території думають про зближення з Америкою, але не в політичному контексті, а у футбольному.

Футбол надзвичайно популярний у Гренландії — на острові зареєстровано 5500 футболістів, або близько 10% населення. Автономна територія хоче брати участь у міжнародних футбольних змаганнях, але шансів на вступ до УЄФА немає, оскільки організація може приймати лише країни, визнані ООН. Однак КОНКАКАФ — Конфедерація футболу країн Північної і Центральної Америки і зони Карибського моря, не має таких обмежень. Як наслідок, у травні 2024 року Гренландська футбольна асоціація подала заявку на вступ до КОНКАКАФ та може стати частиною американського футбольного світу.

Останні новини:  Трамп розповів, що заважає йому зустрітися з Путіним


“Заявка на членство в КОНКАКАФ є значним кроком у реалізації нашого прагнення змагатися на вищому рівні. Я переконаний, що це надихне наших гравців і розвине нашу футбольну культуру”, — сказав тренер Гренландії Мортен Рутк’єр.

Останні новини:  Європа має посилити співпрацю з українським оборонним комплексом - Пісторіус

Населення Гренландії становить 57 000 осіб, а погодні умови одні з найбільш екстремальних. Попри те, що футбол – найпопулярніший вид спорту на острові, в нього на відкритому повітрі можливо грати лише кілька місяців на рік.

Гренландія може стати частиною Америки, але не так, як думає Трамп - фото 2

Футбольний стадіон в Гренландії




Як вказує DW, спортивна система Гренландії є дзеркалом системи Данії. Вони мають структуру зі спортивними федераціями, і різні види спорту отримують великі державні субсидії з Данії. Тому, відносно їх розміру, вони досить добре фінансуються.

Останні новини:  Лідери країн НАТО в регіоні Балтійського моря зустрічаються сьогодні в Гельсінкі

“Тим, хто перспективний у спорті, як правило, має переїхати до Данії, щоб реалізувати свій потенціал. Декілька гравців, які народилися в Гренландії, досягли найвищого рівня, особливо колишній гравець “Челсі” та “Аякса” Єспер Гронкьяер, який народився в Гренландії”, — нагадує DW.

Крім футбольної команди, Гренландія також має й інші національні команди. Наприклад минулому Гренландія відбиралася на чемпіонат світу з гандболу серед чоловіків і жінок, а також бере участь у міжнародних турнірах з футзалу.