Топ-10 кращих американських авто різних сегментів на 2025 рік

30.12.2024   14:00    525

Американський автопром, традиційно базуючись у Детройті, славиться своїми харизматичними і різноплановими машинами. Колись «велика трійка», а зараз просто Ford, General Motors (GM) та Chrysler (FCA N.A.) досі мають чим похизуватися, коли мова заходить про по-справжньому круті автомобілі.

Експерти MMR.net.ua зібрали десятку найцікавіших, найкультовіших або просто найбільш симпатичних моделей цих трьох корпорацій, які ще будуть у продажу в 2025 році.

1. Jeep Wrangler

Jeep Wrangler веде запеклий бій із недавно оприлюдненим Ford Bronco, але саме Jeep все ще залишається іконою №1 серед американських позашляховиків / 4х4. Конкретно модель «Wrangler» дебютувала 1987 року, а до того часу називалась по-іншому, зокрема Willys. З тих часів кожне наступне покоління позашляховика продовжує пропонувати ключові цінності та досягнення попереднього, оновлюючись і йдучи в ногу зі своєю епохою водночас. Попри те, що новий Jeep Wrangler є універсальнішим і зручнішим, ніж будь-коли раніше, першочергово це все ще міцний рамний оффроудер, який на багато що здатен. Джип Ренглер – культовий 3- або 5-дверний позашляховик. Модифікацію із трьома дверима можна вибрати в одній із трьох комплектацій: Sport, Sport S або Rubicon. І якщо для базових версій система повного приводу – це Command Trac з жорстким підключенням переднього мосту, то для версії Rubicon доступна версія Rock-Track зі зниженим рядом (4:1) та «повзучим» режимом (84.1:1), а також – вперше на Wrangler – з автоматичним підключенням повного приводу. На додачу – блокування обох мостів Tru-Lock із електроприводом.

2. Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee — це великий позашляховик із комфортабельним салоном і можливістю вибору між двома або трьома рядами сидінь (Grand Cherokee / Grand Cherokee L). Він має просторий багажник і підходить для великих сімей, які потребують додаткового простору для багажу або спортивного спорядження. Завдяки потужним двигунам і продуманому повному приводу, Grand Cherokee впевнено почувається на будь-яких дорогах і поза ними. Американський позашляховик на більшості ринків оснащується 3.6-літровим двигуном V6 потужністю 285 к.с., що споживає в стандартній версії близько 9.5 л/100 км бензину. За даними mmr.net.ua, топ-версія з двигуном 5.7 V8 (364 к.с.) недавно була знята з виробництва, а, наприклад, в Європейському Союзі останній Jeep Grand Cherokee доступний виключно у гібридному виконанні 4хе з 2.0-літровим 4-циліндровим турбомотором, сумарна віддача якого дорівнює 375 к.с., а середні витрати палива 3.0 л/100 км (проти 13.8 для мотора V8). Усі двигуни комплектуються 8-ст. автоматичною коробкою передач (гідротрансформатор). Щодо систем повного приводу, то стандартною є Quadra Trac I, більш просунута – Quadra Trac II – має понижений ряд, a Quadra Drive додає до цього задній диференціал підвищеного тертя з електронним блокуванням. Стандартний Grand Cherokee оснащений пасивними амортизаторами і вже за доплату пропонується пневматична підвіска з адаптивними стойками Quadra Lift, яка може підвищувати дорожній просвіт до 28 см.




Останні новини:  Нові дорожні камери зможуть визначати стан алкогольного сп’яніння водіїв


3. Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica є свого роду золотим стандартом серед повнорозмірних мінівенів (MPV). Автомобіль вирізняється стильним дизайном і в той же час універсальністю: модель доступна як у стандартній бензиновій версії, так і в інноваційній гібридній модифікації (Plug-in Hybrid), що забезпечує значну економію бензину та можливість пересуватися виключно на електротязі в міських циклах їзди. Chrysler Pacifica вміщує до восьми пасажирів і серед іншого має функцію Stow ‘n Go, яка дозволяє легко складати сидіння для збільшення об’єму багажного простору. Інтер’єр здоровенного американського MPV радує високоякісними матеріалами, великим сенсорним дисплеєм, щопідтримує Apple CarPlay та Android Auto, а також численними розважальними функціями, зокрема екранами для пасажирів другого ряду. Цей мінівен чудово підходить для сімейних подорожей, завдяки своєму зручному салону, великим можливостям для зберігання речей і надійній підвісці, яка гарантує комфортну їзду навіть на далеких відстанях. Chrysler Pacifica залишається одним із найкращих варіантів у своєму сегменті, поєднуючи практичність і відчуття користування річчю преміум-класу.

4. Lincoln Navigator

Фактично, це повнорозмірний 3-рядний 8-місний позашляховик преміум-класу, побудований на основі Ford Expedition. Однак, говорячи саме про Lincoln Navigator, варто підкреслити, що ця модель набула різноманітних технологій з області комфорту і престижу, зате є усіченою в плані позашляхових якостей порівняно з основою від Ford. Зрозуміло, що таке рішення диктує цільова аудиторія Lincoln, яка використовує позашляховик не за призначенням. Тож, якщо для вас торгова марка Ford асоціюється скоріше з такими відомими 4х4 як Everest чи Bronco, а купуючи повнорозмірну модель, хочеться відчувати більше особливості і пафосу – Lincoln Navigator ваш вибір. З точки зору силових установок Navigator в усьому буквально ідентичний до Ford Expedition. Так, Navigator комплектується лише однією силовою установкою: це 3.5 турбо V6 (440 к. с.). У парі з двигуном працює тільки 10-ступінчаста автоматична КПП. Лінкольн пропонує ексклюзивний екстер’єр і розкішний інтер’єр для свого флагманського позашляховика, який в останньому поколінні більше схожий на салон мінівена, аніж рамного 4х4 оффроудера.

Останні новини:  Експерти в очікуванні: названо найважливіші авто 2025 року

5. Ford Expedition

Флагман 4х4-лінійки від Ford – модель Expedition входить до числа найкращих повнорозмірних позашляховиків і буває у 5-, 7- або навіть 8-місному виконаннях. Машина пропонується лише з однією силовою установкою: це V-подібна 3.5-літрова шістка EcoBoost, на 380, 400 або 440 к. с., залежно від комплектації. У парі з двигуном працює тільки 10-ступінчаста автоматична КПП. Система повного приводу включає примусове блокування заднього диференціалу, знижувальний ряд передач та асистента при спуску з гори. Також з’явилася можливість вибору одного із семи їздових режимів для різних типів покриття. Ford Expidition також має величезний простір для багажу, а ще – спроможність буксирувати причіп вагою до 4200 кг. Навіть у базовій комплектації флагманський 4х4 від Ford може впоратися з багатьма формами бездоріжжя, однак, є спеціально розроблений оффроуд-пакет Timberline, який збільшує шанси на успішність таких подорожей.

6. Ford Bronco

Подібно до Jeep Wrangler, рамний позашляховик Ford Bronco, крім більш поширеного 5-дверного виконання, має 3-дверну версію. Остання має довжину 4412 мм з колісною базою 2550 мм, що дає безпрецедентні можливості на офф-роуді. На додачу Bronco може бути укомплектований гумою 35-го діаметра (входить у пакет Sasquatch), що дозволяє знаковій моделі мати у своєму розпорядженні кут заїзду 43.2 градуси, і з’їзду 37.2 градуси. Дорожній просвіт Ford Bronco дорівнює 21 см на базових колесах і 28 см з пакетом Sasquatch. В останньому випадку, за даними mmr.net.ua, американський 4х4 може форсувати броди глибиною до 850 мм! Двигун, трансмісія, роздавальна коробка передач та паливний бак у просунутих виконаннях захищені сталевими пластинами. Ну і, на відміну від Ford Everest, модель Bronco дає можливість зняти двері та дах, що робить машину ідеальною для різноманітних поїздок літом.

7. Ford Everest

Великий позашляховик Ford Everest був розроблений австралійським підрозділом американської марки (як і середньорозмірний пікап Ranger). Ба більше, названо модель в честь найвищої у світі гори, яку, у свою чергу, назвали за англійським географом і геодезистом – Джорджом Еверестом. Щодо місця зборки автомобіля, то вона відбувається на заводі Ford у Преторії, Південна Африка. От така вона, англосфера! Ford Everest продається в Південній Африці, Австралії, Новій Зеландії та багатьох країнах Азії. Цікаво, що Північна Америка та Європа не входять в карту поставок позашляховика. Щодо силових установок, то тут присутні винятково дизельні двигуни, а саме 2.0 EcoBlue та 3.0 V6 Power Stroke, які передають тягу за посередництва 6- або 10-ступеневої АКПП (гідротрансформатор) на всі чотири колеса. Оскільки Everest – це рамний SUV, то не дивно, що він здатен тягнути вантаж вагою до 3.5 тонн і «проходити» найскладніші перешкоди. Це дійсно незамінний апарат для людей, які ведуть активний спосіб життя.

Останні новини:  Skoda Kamiq отримала нову версію Design Edition з покращеним дизайном

8. Chevrolet Malibu

Седан бізнес-класу Chevrolet Malibu – це не тільки красивий автомобіль, але й чудове співвідношення ціна / якість. Причиною для цього є першочергово демократичний прайс-лист на моделі Chevrolet в Північній Америці, де цей великий седан досі користується чималим попитом. Там це досі справжній народний улюбленець. Станом на початок 2025 року для Північної Америки седани Malibu пропонуються тільки з однією силовою установкою, а саме 1.5 турбо (165 к.с.), який агрегатується з безступеневою АКПП (варіатор) і витрачає 7.5 л/100 км у змішаному циклі. Раніше була ще гібридна модифікація з двигуном 1.8 (185 к.с.), але її перестали випускати через рік після оновлення Malibu в 2018-му, хоча з точки зору споживчих якостей це була найкраща версія, поза сумнівом. Люди у тому числі цінують Chevrolet Malibu за величезний багажник (445 л), просторий, затишний салон і достойну якість виконання. Так, тут не дуже сучасна мультимедійна система і немає такого «бізнес-опціоналу», як в Citroen DS9 чи Toyota Camry, однак натомість седан Chevrolet більше орієнтований на сімейні цінності та практичність .

9. Chevrolet Corvette

Вражаючий пакет характеристик і технологій пропонує ікона американського автопрому – Chevrolet Corvette, особливо у версії Z06. Суперкар оснащується першокласним атмосферним мотором 5.5 V8 (670 к.с. і 624 Нм), у парі з яким працює 8-ст. АКПП (робот). Привід лише задній. Очікувано, середні витрати пального для Chevrolet Corvette Z06 дорівнюють 15 л/100 км. За даними mmr.net.ua, прискорення автомобіля до 100 км/год займає 2.8 с., а максимальна швидкість культового американського купе / родстера сягає 320 км/год.

10. Cadillac CT5-V Blackwing

Це справжній американський «бодібілдер» серед великих 4-дверних седанів, який приваблює автомобільних ентузіастів своїм монструозним компресорним V8 і доступністю 6-швидкісної механічної коробки передач! Свого роду CT5-V Blackwing є спадкоємцем останнього Chevrolet SS від корпорації GM. Седан Е-класу від Cadillac поєднує сучасні технології та найвеселіші відчуття від водіння, пропонуючи фантастичну динаміку і традиційний спортивний дух. Очевидно, це найшвидший Cadillac, коли-небудь створений. Варто зазначити, що сама по собі модель CT5 є дуже хорошим висококласним седаном, але ми хотіли окремо виділити саме заряджену версію з V8 і «механікою».