Як зрозуміти, що ви дійсно закохалися: 8 способів це з’ясувати

29.12.2024   21:40    263


Всі ми вдавалися в питання «що таке любов?». Це одне із складних і заплутаних почуттів, відомих людині. І чим більше ми дізнаємося про кохання, тим менше його розуміємо. Адже ми дізнаємося про нього щось нове все життя.

Насправді, для різних людей любов може означати різні речі. Однак нейробіологи вирахували деякі ознаки, які притаманні абсолютно всім людям, коли вони «закохуються».

Ось 8 таких ознак:

Любов викликає почуття звикання

Коли ви закохані, ви не можете насититися любов’ю. На те є причина. Любов викликає звикання, діючи на нас як наркотик.

Коли ви думаєте про кохану людину, у вас активується вентральна область покришки головного мозку. Це викликає прилив нейромедіаторів дофаміну, окситоцину і серотоніну в центри задоволення мозку — хвостате ядро і прилегле ядро.

А це викликає справжній кайф, який хочеться відчувати знову і знову.

Любов викликає одержимість

Ви помічали, що закоханість призводить до того, що ви стаєте буквально схиблені на об’єкті свого кохання?

Ось чому це відбувається: любов активує ті ж ділянки мозку, що і вживання кокаїну. А приплив дофаміну, окситоцину і серотоніну викликає почуття задоволення. Однак організм у всьому прагне до рівноваги. Тому, коли він повертається в більш збалансований стан, ви починаєте втрачати контроль над собою.

Останні новини:  Чому люди постійно обманюють один одного і яку найчастіше брехню ми чуємо

Любов штовхає на нерозсудливість

Якщо вам доводилося закохуватися, ви знаєте, що «шалено закоханий» — це не перебільшення. Дослідження підтверджують, що закоханість підвищує готовність людини ризикувати.

Префронтальна кора мозку, що відповідає за логіку і раціональність, працює менш активно, коли ми закохані. Одночасно з нею сповільнюється і мигдалеподібне тіло, яке попереджає нас про погрози.

В результаті ми починаємо дивитися на світ через рожеві окуляри. Тому ми часто чинимо необдумано під дією любові.

Любов і пристрасть — це два різних процесів

Нейробіологи кажуть, що любов і сексуальний потяг — це дві окремі (але пересічні) нейронні реакції в мозку. Обидві викликають «кайф» і «звикання», але при цьому вони досить різні, щоб співіснувати.




Найцікавіше, що можна хотіти одну людину, але бути закоханими в іншу. Зрозуміло, це може призвести до проблем у відносинах. Але якщо ви будете активно фокусуватися на коханій людині, з часом у вас в мозку підвищиться рівень окситоцину та вазопресину, що спровокує нейронну реакцію жадання.

Останні новини:  Коли найкраще одружуватися 2025 року: сприятливі та несприятливі дати

Чоловіки дійсно люблять очима

Дослідження показують, що чоловіки та жінки по-різному поводяться в любові. Закоханий чоловік постійно шукає візуальні сигнали любові. Його зорова кора найбільш активна в цей період, і він шукає підтвердження любові очима.

А от жінкам не потрібні візуальні сигнали, щоб переконатися у своїй закоханості. Вони покладаються на внутрішні відчуття.

Кохання впливає на пам’ять

Відомо, що любов здатна викликати відчуття ейфорії, як ніби ви на сьомому небі та все в житті йде як треба. А все тому, що закоханість впливає на роботу мозку.

Але у жінок при цьому спостерігається гіперактивність гіпокампу — відділу мозку, який відповідальний за зберігання спогадів, — на відміну від чоловіків. Ось чому жінки краще пам’ятають річниці та інші дати, а чоловіки часом забувають навіть про подарунок на Валентинів день. Важливий урок для чоловіків: жінки пам’ятають майже все!

Останні новини:  Як виробити звички та навчитися керувати ними

Візуальний контакт — шлях до серця

Вам знайоме відчуття, коли дивишся в очі коханій людині та ніби губишся в них? Мозок дуже активно обробляє інформацію, отриману з очей, і коли ви губитеся» в чиїхось очах, мозок не знає, що з цією інформацією робити.

Ця риса ріднить закоханих з новонародженими: вони використовують візуальний контакт для створення емоційного зв’язку.

Так що закохані, які дивляться один одному в очі, — це не просто романтична картинка. Це біологічна реальність.

Фізичний зв’язок відіграє важливу роль

Гормони любові відіграють важливу роль у сексуальних відносинах. Окситоцин і вазопресин, які виробляються при закоханості, відповідають за турботу, зв’язок матері та дитини, вагітність.

Окситоцин, іменований «гормон обіймів», виробляється під час фізичної близькості — щоб сприяти зміцненню зв’язку між коханими. Таким чином вони ще більше прив’язуються один до одного.

Якщо окситоцин дарує почуття задоволеності та безпеки, то вазопресин пов’язаний з довгостроковими моногамними відносинами. Коли первісна пристрасть вщухає, він допомагає парам залишатися разом.


dailynews.kyiv.ua