Фізичні вправи та сон покращують пам’ять у літніх людей

01.01.2025   00:15    502

Фізична активність у поєднанні з якісним сном забезпечує короткострокове покращення когнітивних функцій у людей літнього віку, що триває до наступного дня, як показало нове дослідження Університетського коледжу Лондона (UCL).

Image @sciencephotolibrary from Canva

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Використовуючи дані 76 учасників віком 50-83 років, які носили трекери активності протягом восьми днів, дослідники виявили, що помірна або інтенсивна фізична активність сприяє поліпшенню епізодичної та робочої пам’яті. Глибокий повільнохвильовий сон додатково покращував когнітивні здібності, зокрема психомоторну швидкість. Водночас збільшення часу в сидячому положенні асоціювалося з погіршенням пам’яті.

Доктор Мікаела Блумберг, провідний автор дослідження, зазначає:

«Наші результати свідчать, що фізична активність не лише покращує когнітивні функції одразу після вправ, але й має ефект, що триває до наступного дня. Також якісний сон, зокрема глибокий, відіграє важливу роль у підтримці здоров’я мозку».

Навіть неструктуровані активності, такі як швидка ходьба або танці, сприяють покращенню когнітивних функцій, що робить ці рекомендації доступними для більшості людей.

Останні новини:  Медики назвали унікальну ягоду, яка знижує цукор у крові

Попередні дослідження показали, що фізичні вправи стимулюють вивільнення нейромедіаторів, таких як дофамін і норадреналін, що покращують когнітивні функції. Нова робота демонструє, що ці ефекти можуть бути більш тривалими, а також підкреслює потенційний внесок вправ у синхронізацію гіпокампа, ключового регіону мозку, відповідального за пам’ять.




Професор Ендрю Стептоу додає:

«Це дослідження вказує на важливість щоденної активності та якісного сну для підтримки когнітивного здоров’я у літніх людей, що є критично важливим для їхньої якості життя та незалежності».

Хоча дослідження потребує підтвердження на більшій вибірці, його результати створюють перспективи для розробки простих стратегій для збереження когнітивних здібностей.

Останні новини:  Відомий дерматолог розповів, чим небезпечні родимки

Таким чином, фізична активність та глибокий сон можуть стати основою для профілактики когнітивних порушень, що підкреслює важливість активного способу життя для підтримки здоров’я мозку у будь-якому віці.

Фізичні вправи та сон покращують пам’ять у літніх людей з’явилася спочатку на Цікавості.


cikavosti.com