Про це повідомляє радіо iRozhlas, передає Укрінформ.
Зазначається, що дозволів було надано вдвічі більше, ніж у попередньому році. Серед заявників, чиї прохання були схвалені, три жінки.
«Минулого року міністр оборони передав президентові загалом 114 заявок від 109 заявників для прийняття рішення. П’ять осіб подали заявку повторно», – повідомив речник Офісу глави держави Філіп Платош.
Загалом протягом усієї своєї каденції Петр Павел отримав заявки про дозвіл проходити службу в Збройних силах України від 181 громадянина Чехії, при цьому задовольнив 60 звернень і відхилив 121 запит. Зазначається, що найпоширенішою причиною відмови був негативний висновок одного з трьох міністерств — оборони, внутрішніх справ чи МЗС.
«Загалом ми оцінюємо запит з кримінально-правової точки зору, наприклад, чи притягувалася раніше особа до кримінальної відповідальності, чи була засуджена тощо. Або з погляду службової діяльності, тобто чи є особа співробітником силових структур. У таких випадках ми не рекомендуємо давати згоду», — пояснив речник Міністерства внутрішніх справ Ондржей Кратошка.
При цьому отримати дозвіл можуть особи з подвійним громадянством або ті, хто хотів би служити в одній з армій Північноатлантичного альянсу.
Оскільки чеське законодавство забороняє службу в іноземних збройних силах, отримання такого дозволу — єдиний спосіб для тих, хто хоче легально допомагати Україні зі зброєю в руках.
Зазначається, що порівняно з минулим роком інтерес чехів до участі у збройному захисті України зріс. Загалом від початку повномасштабної війни надійшло 667 таких запитів, більшість із них – 477 – були подані колишньому президенту Мілошу Земану, який дав дозвіл 132 людям.
Фото: Twitter