Правила збору та зберігання моркви й буряків: залишаться соковитими до весни без особливих зусиль

23.12.2024   22:28    147

Хочете насолоджуватися свіжими буряками та морквою всю зиму? Дізнайтеся, коли і як правильно збирати та зберігати урожай для тривалого збереження смаку й користі.

Експерти розповіли, як правильно зимою зберігати моркву і буряк

Для того щоб всю зиму насолоджуватися смачним врожаєм буряків і моркви, потрібно правильно провести збір урожаю та дотримуватися всіх правил зберігання. Збирання моркви потрібно виконувати дуже обережно, обираючи для цього відповідний час. Зазвичай ранньостиглі сорти моркви збирають приблизно через два місяці після посіву, середньостиглі — через три місяці, а пізньостиглі — через чотири.

Останні новини:  Обрізати дерева взимку можна тільки з 1 умовою

Для моркви, яку ми хочемо відправити на зимове зберігання, важливо дочекатися моменту, коли вона накопичить достатньо поживних речовин, але ще не почне розтріскуватися або псуватися через тривале перебування в ґрунті чи перепади температур. Основною ознакою готовності моркви до збору є пожовтіння її гички.

Останні новини:  Як пересадити кімнатні рослини взимку, щоб не нашкодити їм

Найбільш сприятливими днями для збирання врожаю вважається кінець вересня. Проте, якщо погода похмура, краще трохи почекати. Для довготривалого зберігання потрібно вибирати лише здорову моркву, без пошкоджень чи ознак хвороб. Оптимальні умови для зберігання моркви: температура від нуля до одного градуса і вологість на рівні 98%. У приміщенні для зберігання також необхідно забезпечити вентиляцію.

Експерти розповіли, як правильно зимою зберігати моркву і буряк

Збір буряків майже не відрізняється від збору моркви, але буряки необхідно викопувати ще до перших заморозків, тоді як морква може залишатися на грядці навіть до снігу. Буряки обов’язково потрібно збирати в суху погоду, а ґрунт має бути розсипчастим за текстурою.




Оптимальні умови для зберігання буряків: температура від -2 до 3 градусів і висока вологість. Дотримуючись цих простих рекомендацій, ми зможемо зберегти врожай свіжим і соковитим на всю зиму.

Останні новини:  У гною є зимовий секрет довголіття: розкажу, як правильно зберігати добриво без шкоди для ґрунту і води


noviydoctor.com