7-тисячолітню фігурку, схожу на інопланетянина, знайшли в Кувейті

Вчора,   19:30    1112


Археологи в Кувейті виявили 7000-річну глиняну фігурку, яка виглядає жахливо схожою на сучасне зображення інопланетянина. Але хоча ця статуетка може виглядати більше надприродно, ніж людина, її стиль був поширений у стародавній Месопотамії, хоча це перша статуетка такого роду, яку коли-небудь знайшли в Кувейті чи Перській затоці.

Маленьку, тонко опрацьовану голову з розкосими очима, плоским носом і витягнутим черепом було знайдено під час розкопок цього року в Бахра 1, доісторичному місці на півночі Кувейту, де спільна кувейтсько-польська команда проводила розкопки з 2009 року. Бахра 1 було одним із найдавніших поселень Аравійського півострова, яке тривало приблизно з 5500 року. до 4900 до н.е.

Протягом цього часу Бахра 1 була заселена убаїдами, культурою, яка походить з Месопотамії та відома своєю характерною керамікою, включно зі своїми фігурками, схожими на прибульців. Убайди переплелися з неолітичними або новокам’яними суспільствами в Перській затоці в шостому тисячолітті до нашої ери і перетворили територію на щось на кшталт стародавнього плавильного котла, сказала Агнешка Шимчак, керівник експедиції в Бахра 1, відповідальна за невеликі знахідки на сайт, як і нещодавно знайдена статуетка.

Зіткнення цих народів та їхніх культур призвело до «доісторичного перехрестя культурного обміну», — розповів Live Science в електронному листі Шимчак, археолог із Польського центру середземноморської археології Варшавського університету. Частина цього обміну включала мистецтво, наприклад нещодавно розкопану статуетку.

Останні новини:  Несподіване відкриття в далекому світі: теорії формування планет можуть бути хибними

«[Відкриття] фігурки стало повним сюрпризом для всієї команди, оскільки це була перша подібна знахідка не лише серед понад 1,5 тисячі [1500] дрібних знахідок, викопаних на місці Бахра-1, але й у регіоні Перської затоки, – сказав Шимчак. Крім того, вона виготовлена ​​з месопотамської глини, а не з «грубої червоної кераміки», місцевої в Перській затоці, що означає, що Убайди активно імпортували свої доморощені традиції в регіон.

Останні новини:  Вчені відкрили приховані космічні об'єкти, що пояснюють аномальну поведінку зірок у галактиці Чумацький Шлях

Згідно з публікаціями Чиказького університету, фігурки Ubaid іноді називають «ящіроподібними», «птахоподібними» або «змієподібними», що означає «змієподібні». Шимчак сказав, що новознайдена статуетка, ймовірно, «насичена символічним значенням», хоча статуетку було виявлено в «земній зоні діяльності», а не в особливому чи символічному місці — як у могилах, у яких їх знаходили по всій Месопотамії.




Орелі Деймс, близькосхідний археолог з Гентського університету в Бельгії, яка написала розділи книг про фігурки зміїв Убайд, але не брала участі в поточному дослідженні, похвалила знахідку в Бахра 1 як «потенціал прояснити дослідницькі питання, пов’язані з ритуальними та соціальними практики» Убаїдів, а також відносини між доісторичним регіоном Перської затоки та Месопотамією.

Останні новини:  Вчені NASA пробурять Місяць в рамках революційної космічної місії

Різні теорії намагалися пояснити незвичайні риси обличчя цих фігурок. Одна ідея припускає, що скульптури демонструють штучну деформацію черепа, інакше відому як «формування голови», практику, яку дотримувалися в суспільстві Убаїд, і підтверджують останки скелетів, розкопані в Месопотамії. Формування голови, досягнуте шляхом обмотування бинтами навколо гнучкого черепа немовляти, могло використовуватися убайдами як символ ідентичності, наприклад, класу, культури чи приналежності до особливої ​​групи в межах свого поселення. Убаїди, можливо, перейняли цю практику на території сучасного Ірану у восьмому та сьомому тисячоліттях до нашої ери, а формування голови досягло свого піку в суспільстві убаїдів у п’ятому тисячолітті до нашої ери. Розкопки на місці тривають, як і дослідження голови глиняної фігурки, знайденої цього року.


portaltele.com.ua