Науковці відкрили новий вид динозавра віком 138 мільйонів років

Сьогодні,   09:30    338

Міжнародна група палеонтологів виявила та ідентифікувала новий вид травоїдних динозаврів на території сучасної Патагонії в Аргентині. Як повідомляється у журналі Cretaceous Research, знахідка отримала назву Emiliasaura alessandrii.

Виявлений вид належить до групи ігуанодонтових орнітоподових динозаврів середнього розміру і жив близько 138 мільйонів років тому, у валанжинський вік раннього крейдяного періоду. За словами керівника дослідження Родольфо Коріа та його колег з Аргентини, Канади та Європи, це відкриття має виняткове значення для розуміння еволюції крейдяних фаун.

Останні новини:  Стоятимуть довше за сучасні споруди: чому стародавні міста мая досі існують

Emiliasaura alessandrii є першим представником групи Rhabdodontomorpha, виявленим у Південній Америці, і наразі вважається найдавнішим і найпримітивнішим представником цієї клади. Рабдодонтоморфи були групою ранніх ігуанодонтових динозаврів, що включала як дрібних, так і великих травоїдних тварин, рештки яких раніше знаходили лише в Європі та інших частинах Гондвани.

Палеонтологи виявили два скам’янілі зразки в різних місцях формації Муличинко. Перший зразок містить коракоїд, частину лопатки, плечову кістку та повну праву задню кінцівку. Другий зразок зберіг елементи хребта, гемальні дуги, частину тазу та майже повні задні кінцівки.

Останні новини:  Уперше секретний військовий космічний літак США починає незвичайний рух на орбіті

Науковці зазначають, що цей вид співіснував з іншими динозаврами раннього крейдяного періоду, включаючи завроподів (диплодоцидів і дикреозавридів) та тероподів (кархародонтозавридів). Відкриття допоможе краще зрозуміти різноманітність динозаврів на межі юрського і крейдяного періодів, особливо в Південній Америці, де такі знахідки досі були рідкісними.