Експеримент показав, як зародилося життя на Землі

05.11.2024   23:30    47

Науковці з японських університетів Тохоку, Токіо і Хоккайдо провели експеримент, у рамках якого було відтворено умови ранньої Землі. Модель, яка враховує різні атмосферні хімічні реакції, допомогла оцінити, як на Землі з’явилися і розвивалися атмосфера та перше життя.

Дослідження опубліковано в журналі Astrobiology, а коротко про нього розповідає Phys.org. Міждисциплінарна команда вчених створила одновимірну фотохімічну модель, а потім експериментувала з різними сценарними варіантами, щоб зрозуміти, якою Земля була на початку свого еволюційного шляху.

Останні новини:  Вчені знайшли абсолютно новий спосіб вимірювання часу

Розрахунки показали, що на ранній стадії більша частина водню з молодої атмосфери випарувалася в космос, а вуглеводні екранували ультрафіолетове випромінювання. Це знизило розпад водяної пари та подальше окислення метану, що, своєю чергою, запустило процес «виробництва органічних речовин».

Дослідники пишуть, що якби первісна кількість метану на Землі була еквівалентною тій кількості вуглецю, що міститься на поверхні нашої планети сьогодні, то в давнину могли б утворитися органічні шари товщиною в сотні метрів.

Останні новини:  У космосі астронавти стали міркувати гірше, ніж на Землі

«Можливо, ставалося накопичення органіки, внаслідок чого утворилося щось на кшталт збагаченого супу з важливих будівельних блоків. Це могло бути джерелом, з якого на Землі вперше з’явилися живі істоти», – припускає Тацуя Йосіда з Університету Тохоку.

Експеримент також показав, що атмосфера ранньої Землі могла бути дуже схожа на сучасну атмосферу Венери або Марса. Як і чому Земля в підсумку отримала абсолютно відмінну від інших планет атмосферу, експеримент не встановив.

Останні новини:  В австралійській глибинці був виявлений гігантський таємничий «шрам»

«Стародавня Земля була зовсім не схожа на наш нинішній дім, – каже співавтор дослідження Сюнго Кояма. – Це було набагато більш вороже місце, багате на залізо, з атмосферою, що містить водень і метан. Ці молекули містять важливу підказку про те, як спочатку формувалося життя».