Вчені встановили, що гладіатори були вегетаріанцями

Сьогодні,   00:30    622

Образ гладіатора малює в уяві накачаний силует м’язистого безстрашного чоловіка, пише Успіх in UA.

Насправді все було не зовсім так. І якщо відваги воїнам Колізею було не позичати, то конституція їх тіла сильно відрізнялася від потужної статури, якою вона показана в західних фільмах.

В 1993 року група австрійських вчених-антропологів зробила цікаве відкриття, виявивши поховання гладіаторів в Ефесі, що тоді було столицею римської провінції Азія. Аналіз древніх останків воїнів, датованих ІІ та ІІІ ст. н.е., показав, що більшість з них дотримувалося вегетаріанської дієти, повідомляє gsminfo.com.ua.

Насправді зовні гладіатори більше нагадували борців сумо, чому сприяв їхній специфічний раціон харчування. За даними дослідників, приблизно 80% їжі становили бобові культури, ячмінь та пшениця. Зроблені вченими спектроскопічні аналізи знайшли підтвердження у письмових свідоцтвах, де гладіаторів називають їдками ячменю. З 22-х проаналізованих зразків сліди вживання м’яса виявили лише в двох.

Своєрідна культура харчування пояснюється соціальним становищем воїнів арени. Лише одиниці ставали гладіаторами за власним бажанням. В основному вони були полоненими, рабами або засудженими за тяжкі злочини. Їхнє вегетаріанство було швидше вимушеним, оскільки влада Імперії просто економила на харчуванні.

Останні новини:  Довге і спекотне літо скоро стане нормою для України: кліматолог збентежила прогнозом

Для точності експерименту дослідники порівняли останки гладіаторів із останками простих людей того часу. Аналіз виявив підвищений вміст стронцію, а це означає, що універсальні солдати за життя отримували збагачені кальцієм добавки, подібно до сучасних спортсменів. Для них це був простий зольний напій, який відновлював бійців після фізичних навантажень і травм.

Відкриття вчених не означає, що бійці не мали розвиненої мускулатури, просто жирова маса становила майже 50% їхньої ваги. Виступи гладіаторів на арені мали бути вражаючими та видовищними. Тому хороша фізична форма була невід’ємною частиною жорстокого шоу.




Надмірна вага, набрана завдяки рослинним культурам , врівноважувався виснажливими тренуваннями. Убогий раціон харчування доповнювався не менш суворими навантаженнями. Основу тренування бійців, спрямованої на нарощування мускулатури, складали вправи з додатковою вагою, а саме:

  • віджимання в упорі лежачи;
  • біг із навантаженням;
  • присідання та стрибки з підйомом партнера на плечах;
  • спаринги з важкою зброєю;
  • бої з багаторазово переважаючими силами супротивника.
Останні новини:  Жук, який пережив вимирання динозаврів, процвітає без змін 100 мільйонів років

Тяжка захисна амуніція також виконувала роль додаткового навантаження. Крім того, всі гладіатори Стародавнього Риму навчалися у ланістів, які викладали воїнам фехтування.

Зовнішній вигляд та схему тренувань воїнів тодішніх боїв можна порівняти з режимом та виглядом учасників змагань з пауерліфтингу. Ці люди також мали неймовірну силу, витривалість і видатні атлетичні здібності. Адже на арені стародавні атлети протистояли не лише воїнам, а й диким тваринам.

Останні новини:  Вчені підтвердили існування нового типу ядерної енергії за допомогою суперкомп’ютера Summit

Гладіаторські бої були, перш за все, розвагою, тому вкладати у їх учасників велику кількість коштів вважалося нерозумним. Адже бійці, які харчувалися рослинними кашами, і так показували блискучі результати, а нерегулярне споживання м’яса не давало вагомих переваг.