Під час недавніх розкопок в Ескішехірі турецькі археологи натрапили на вогнища та стародавні печі, які датуються VII століттям до н.е. Вони були знайдені у замку Мідаса. Вчені вважають, що печі були збудовані фрігійцями для випікання хліба з м’ясом тварин, які були принесені в жертву в рамках релігійних ритуалів.
За даними Arkeonews, археологи відновили розкопки у замку після перерви тривалістю 71 рік. Це стало можливим завдяки співпраці Університету Анадолу та Мінкультури. Розкопками керує доцент кафедри археології Юсуф Полата.
За його словами, поряд із фригійським вівтарем археологи виявили місця для проведення ритуальних приготувань. Вогнища з фундаментами з каменю були збудовані у VIII-VII століттях до н.е. У верхніх шарах було знайдено кераміку лідійського періоду та давньоримські артефакти, датовані I-II століттями до н.е. Вони свідчать, що для проведення релігійних ритуалів це місце використовувалося тривалий час.
Головними відкриттями стали ідол богині-матері Матар та скельні резервуари. У фригійській релігії Матар вважалася найважливішим божеством. Вона асоціювалася з процвітанням, війною та полюванням.
Окрім фригійських знахідок, вчені знайшли докази заселення цього місця людьми понад 250 тис. років тому. Знаряддя праці з каменю епохи нижнього палеоліту ще більше збагатили значення замку Мідаса в історії Туреччини.