Яким чином та коли слід закладати компост на городі в жовтні

16.10.2024   20:19    341
Жовтневий компост – це ще один спосіб готуватися до нового сезону заздалегідь і отримувати задоволення від того, що кожен відпрацьований ресурс у саду приносить користь!

Як правильно закладати компост в жовтні

Pараз у вашому саду та городі повно матеріалів, які можна перетворити на поживне підживлення для ґрунту. Опале листя, залишки врожаю, скошена трава та інші рослинні залишки не повинні просто гнити на ділянці – вони можуть стати основою для майбутнього здорового ґрунту та багатих врожаїв. Закладати компост можна у спеціальні компостні ящики або просто на відведеній ділянці.

Останні новини:  3 помилки, яких садівники припускають в осінньому догляді за яблунею

Почніть із закладання шару грубих матеріалів, таких як гілки, сучки, обрізки стебел. Це забезпечить хорошу вентиляцію, дозволяючи повітрю вільно циркулювати через компостну купу. Далі, на цей шар можна класти вже більш м’які органічні відходи. Сюди підходять і картопляне бадилля, і подрібнені листя та трава, і різні овочеві залишки. Однак, зверніть увагу на баланс – щоб компост мав оптимальний вміст азоту та вуглецю, необхідно чергувати шари “зелених” і “коричневих” матеріалів. Зелені – це трава, овочеві залишки, кавова гуща; коричневі – сухе листя, солома, невеликі гілки.

Останні новини:  Що ви забули зробити в листопаді: деревам обов’язково потрібна санітарна обрізка
Як правильно закладати компост в жовтні

Жовтень – чудовий період, щоб також додати в компост трохи гною, особливо якщо у вас є доступ до коров’ячого чи кінського. Він додасть компосту поживних речовин і допоможе запустити процес розкладання. Додавання землі також прискорить процес компостування, оскільки вона містить корисні мікроорганізми, які допоможуть органічним речовинам розкладатися швидше. Полийте кожен шар водою, щоб підтримувати достатній рівень вологи, але не перестарайтеся – компост повинен бути вологим, а не мокрим. І не забувайте його час від часу перевертати для насичення киснем.




Розмістіть компостну купу в затіненому місці, де вона буде захищена від надмірного перегріву в теплі дні, але матиме достатньо тепла для природного процесу розкладання. При правильному догляді ваш компост зможе розкластися до весни, і тоді ви отримаєте чудове органічне добриво, яке підвищить родючість вашого городу та наситить рослини корисними речовинами.

Останні новини:  Квітникарі розповіли секрет, як забезпечити цвітіння фіалки протягом року


noviydoctor.com