Сусідка по дачі розповіла, чи можна садити картоплю 2 рази підряд на тому ж місці

09.10.2024   19:31    705
Картопля – це рослина, яка любить, коли її місце під сонцем змінюється, але чи можна садити її 2 рази в одному й тому ж місці? Сьогодні дізнаємося.

Дачники розповіли, чи можна садити картоплю 2 рази на тому ж місці

Саджати картоплю двічі поспіль на одному й тому ж місці – справа ризикована і не завжди вдала. Здається, що земля звикла до цієї культури, а врожай був непоганий, тож чому б не спробувати ще раз? Проте досвідчені дачники знають, що ґрунт і картопля – це такі ж партнери, як і в природі: потребують постійної підтримки й оновлення. Картопля є рослиною, яка витягує з землі значну кількість поживних речовин, і не даючи землі відпочити, можна не лише втратити врожай, а й погіршити якість ґрунту.

Останні новини:  Що варто садити перед та після солодкого перця

Перше, що відбувається при повторному вирощуванні картоплі на одному місці – виснаження землі. Ця культура витягує багато калію, фосфору, азоту та інших необхідних для її росту мікроелементів. Коли картоплю садять знову на те ж місце, ґрунт вже не має достатнього запасу поживних речовин, і рослини можуть страждати від їх нестачі. Навіть якщо ви додаєте добрива, це не завжди компенсує виснаження, яке відбувається з кожним роком, адже земля потребує часу для природного відновлення. Тому, замість багатого врожаю, можна отримати дрібну, кволу картоплю, яка не буде такою щедрою, як перший раз.

Останні новини:  З 4 бананів готую добрива на всі свої “домашні квіточки”
Дачники розповіли, чи можна садити картоплю 2 рази на тому ж місці

Інша важлива причина, чому не варто зловживати постійною посадкою картоплі, – це накопичення шкідників та хвороб. Картопляні нематоди, личинки колорадського жука, різноманітні грибкові захворювання просто в захваті від стабільності: вони чекають, коли ж знову принесуть на їх улюблене поле картоплю. Повторне вирощування на одному місці створює сприятливі умови для їх розвитку, і навіть регулярна обробка пестицидами може виявитися марною. Хвороби та шкідники адаптуються, і з часом боротьба з ними стає дедалі складнішою. У результаті замість здорового врожаю можна отримати купу уражених бульб, а це не лише втрата врожаю, але й подальші проблеми на городі.




Пам’ятайте і про те, що картопля потребує своєрідної “ротації”. Вирощування однієї культури на одному й тому ж місці кілька сезонів поспіль впливає на структуру ґрунту, роблячи його менш родючим і більш сприйнятливим до ерозії. Час від часу дайте землі відпочити, посадивши інші рослини, які збагачують ґрунт азотом, наприклад, бобові або сидерати. Ці культури допоможуть відновити структуру ґрунту, наповнять його корисними речовинами і поліпшать аерацію. Зрештою, коли ви повернетеся до посадки картоплі на цьому місці, земля віддячить вам щедрим врожаєм.

Останні новини:  Як посадити фікус з листка: поради квітникарів


noviydoctor.com