Представники Національного музею історії України показали, який вигляд має орнаментована лопатка мамонта, знайдена на стоянці Городок І у Рівненській області, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.
Належить вона до доби верхнього палеоліту. У ті часи люди жили невеликими, до трьох десятків осіб, родовими спільнотами. Первісні люди займались мисливством і збиральництвом, а в межах північних областей сучасної України, зокрема, й полюванням на мамонтів. Із кісток цього прадавнього гіганта будували житла, робили різноманітні знаряддя й навіть мистецькі вироби.
На згаданій стоянці археологи знайшли чимало крем’яних та кістяних знарядь, серед них і цю орнаментовану лопатку дорослого мамонта. Вік пам’ятки 18–20 тисяч років.
Науковці виявили на лопатці не менше шести груп слідів, пов’язаних з діяльністю людини, включно з десятьма глибокими орнаментальними заглибленнями. Також у верхній частині знайшли ледь помітні залишки червоної фарби та світло-рожеві плями.
Археологи припускають, що давні люди могли використовувати лопатку як ударний музичний інструмент. Ймовірно, пам’ятка може бути пов’язана з тотемним культом ведмедя. Продряпані повздовжні лінії на лопатці мамонта зі стоянки Городок І можна сприймати, на думку деяких дослідників, як умовний слід ведмежої лапи, ніби ведмідь позначає свою територію.