Міжнародна та міждисциплінарна група дослідників на чолі з геохіміком Аленом Вероном та геоархеологом Крістофом Моранжем з Екс-Марсельського університету виявила докази забруднення ґрунту металами на території колишньої гавані Хуфу у Стародавньому Єгипті.
Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Archaeology.
Зразки ґрунту, відібрані з території давньої гавані, були проаналізовані за допомогою мас-спектрометрії. Цей метод дозволив точно виміряти рівні металів у ґрунті, таких як мідь, миш’як, алюміній, залізо та титан.
Було виявлено аномально високий рівень забруднення ґрунту деякими з цих металів. Наприклад, концентрація міді перевищувала природний рівень у 5-6 разів. Використовуючи радіовуглецеве датування, вчені встановили, що забруднення почалося приблизно у 3265 році до нашої ери, тобто ще до епохи фараонів.
Друзі, терміново потрібно зібрати на DJI Mavic 3 для 154 ОМБр. Хто скільки може, окупанти самі себе не знищать. Долучитися до збору можна тут.
“Ми виявили найдавніше регіональне забруднення металами, яке коли-небудь реєструвалося у світі, — розповів Ален Верон. — Воно досягло свого піку близько 2500 року до нашої ери, під час будівництва пірамід, і тривало до 1000 року до нашої ери, періоду громадянських заворушень”.
Науковці вважають, що в давнину тут розташовувався важливий порт, через який транспортували будівельні матеріали. Також у місті процвітала промисловість з виробництва мідних виробів, що могло спричинити аномально високу концентрацію міді в ґрунті.
Приблизно у 1000 році до нашої ери річка Ніл обміліла, що призвело до зменшення значення гавані. Окрім того, на заміну мідним знаряддям і зброї поступово почали приходити залізні вироби.
Таким чином, дослідження показали, що забруднення ґрунту металами в цьому регіоні має дуже давню історію, пов’язану з промисловою діяльністю та природними змінами.
Источник: https://www.planetanovosti.com/arheolohy-znayshly-anomaliyu-v-portu-starodavnoho-ehyptu