Що потрібно зробити восени, щоб полуниця гарно вродила

03.09.2024   14:31    459

Запорука рясного врожаю полуниці – правильний догляд восени. Що ж потрібно зробити з кущами, щоб вони добре перезимували та дали гарний врожай у наступному сезоні.

Подробиці

Санітарні заходи

Сухе, хворе, пошкоджене листя необхідно вирізати. Також забираються зайві укорінені вуса, оскільки вони забирають сили у материнської рослини.

Якщо рослини сильно хворіли, необхідно провести обробку, змішавши “Актару” та “Топаз” (суміш від хвороб та шкідників). Це сильнодіючі хімічні препарати. Їх не можна застосовувати для ремонтантної суниці, тому що вона ще плодоносить.

Останні новини:  Як зберігати огірки на зиму

Якщо рослини не хворіли, проводиться профілактична обробка будь-яким біологічним препаратом, на кшталт “Аліріна-Б”, “Гамаїра”, “Бітоксибацилін”, “Лепідоцид”.

Для комплексної обробки можна приготувати бакову суміш, змішавши ці чотири препарати разом. Вони допоможуть оздоровити не лише наземну частину, а й ґрунт.

Поливати грядку рекомендується з лійки, щоб розчин потрапив на листя та у ґрунт. Біологічними засобами допускається обробка ремонтантних полуниць, оскільки вони безпечні для здоров’я.

Підживлення

Восени використовують для підживлення сірчано-кислий калій у порошку та суперфосфат (разом).

100 г суперфосфату потрібно залити літром окропу, залишити на добу. У відро води (10 л) влити 150 мл настою і пролити грядку. Сірчано-кислий калій добре розчиняється, тому його можна додати перед поливом (30 г).

Останні новини:  З чим не можна поряд садити на городі перець

Другий варіант: монокалій фосфат. Розводять 15 г на 10 л води.

Прибічники органічних добрив можуть використовувати золу, розвівши 1 склянку у відрі води.

Усі розчини вносити по 1 літру під кущ.

Восени не рекомендується підгодовувати полуницю сухими добривами, тому що їм потрібен час, щоб розчинитись. Рослини просто не встигнуть засвоїти поживні речовини до холодів.

Мульчування

Мульчування на зиму обов’язкове, щоб мороз не пошкодив кореневу систему. Особливо це актуально для зим із малою кількістю снігу. Насамперед необхідно прибрати стару мульчу, в якій можуть бути збудники хвороб.

Останні новини:  Як “освіжити” кімнатні рослини протираючи листя

Потім укласти нову мульчу. Хороший варіант – компост (відро на 1 м). Він послужить і захистом, і добривом.




Добре підходять для полуничних посадок солома, листовий опад, тирса. Не використовується плівка. Вона не в змозі захистити рослини від морозу.

Проведіть ці заходи до морозів. Наступного року полуничні грядки будуть всипані смачними ягодами.