600-річний гігант у Тихому океані розповів вченим про клімат на Землі

20.08.2024   19:30    45

В умовах кліматичної кризи вчені все більше приділяють уваги тому, як змінюється температура на суші та в океанах Землі. Напевно ви вже читали, що протягом останніх кількох сотень років Тихий океан загалом ставав теплішим. Через це в ньому змінювались форми життя, пише Science Alert.

Дослідники вважають, що на цьому шляху були холодніші й тепліші роки, а часом і десятиліття. На жаль, складно дізнатися багато про цю мінливість, оскільки існує дуже мало безперервних записів, що охоплюють сотні років. Нове дослідження вчених допомогло заповнити ці прогалини.

Останні новини:  Вчені розкрили секрет стійкості тихоходок до радіації

У новому дослідженні міжнародна команда вчених використовувала зразок одного величезного корала Diploastrea heliopora, також відомого як стільниковий корал. Цей незвично старий зразок був знайдений вченими ще в 1998 році. У новій роботі вчені проаналізували цей зразок, використовуючи сучасні наукові методи.

 

За словами співавтора дослідження, старшого наукового співробітника Інституту морських наук і лімнології Національного автономного університету Мексики Хуана Пабло Д’Оліво, вони з колегами об’єднали довгий літопис коралів з даними інших коралів архіпелагу Фіджі, що допомогло їм створити основну хронологію температури у водах біля цього острову.

У вчених тепер є літопис коралів за останні 627 років, що розповідає, якою була температура моря навколо Фіджі в період між 1370 і 1997 роками.  І це неймовірно.

Останні новини:  Скам'янілості динозаврів, що найбільше збереглися у світі, були врятовані дощем, - дослідження

Корали можуть жити дуже довго, і цей факт дуже допоміг вченим.

У своїй роботі вчені зосередилися на виявленні в скелеті корала двох елементів: стронцію і кальцію. Саме ці два елементи діють як проксі для температури морської води. Коли в скелетах коралів менше стронцію порівняно з кальцієм, це означає, що вода була теплою, коли корал був живий, і навпаки.

Останні новини:  Вчені знайшли скам’янілість жахливого птаха, який жив 12 млн років тому

Зазначимо, що саме Тихий океан є одним з основних чинників мінливості клімату в усьому світі. Найбільш відомим у всьому світі фактором вважається перехід між явищами Ель-Ніньйо і Ла-Нінья, які впливають на клімат по всій земній кулі Автори дослідження зазначають, що розуміння довгострокової поведінки міждекадного тихоокеанського коливання має важливе значення для прогнозування майбутніх змін клімату. І, так судячи в усього, на нас чекає тільки ще спекот ніша погода.