Подумайте перед тим, як сісти на дієту: вчені з'ясували, чи можна зберегти молодість за допомогою голодування

27.04.2024   00:09    239


Дослідники з Коледжу охорони здоров’я та розвитку людини штату Пенсільванія проаналізували складні взаємозв’язки між раціоном і процесом старіння, зосередившись на тому, як обмеження калорій впливає на теломери — захисні структури на кінцях хромосом, схильні до зносу в процесі старіння. Про це пише SciTechDaily.


У дослідженні, опублікованому в журналі Aging Cell, проаналізовано дані великого дворічного дослідження про вплив обмеження калорійності на людський організм. Вчені дійшли висновку, що хоча спочатку учасники, які скоротили калорійний раціон, втрачали теломери швидше, ніж ті, хто цього не робив, до закінчення дослідження ситуація змінилася.

Останні новини:  Користь цибулі, часнику і лимонів для імунітету названа міфом

Теломери є свого роду біологічними індикаторами часу: при кожному розподілі клітини вони коротшають, поки не досягнуть критичної довжини, що призводить до старіння клітин та порушення їх функціонування. Дієта, стрес та генетика впливають на швидкість цього процесу.



Вчені з Пенсільванського університету під керівництвом доцента Ідана Шалева використали цю інформацію, щоб з’ясувати, чи може зменшення калорійного введення уповільнити процес старіння. Вони припустили, що це може зменшити швидкість вкорочування теломера.

Останні новини:  Солодку добавку до ранкової вівсянки назвали ключем до довголіття

Дослідження спиралося на дані випробування Calerie, першого рандомізованого клінічного дослідження обмеження калорійності на людях. Спочатку здалося, що довжина теломер в учасників, що скорочують калорійний раціон, зменшувалась швидше, але після першого року темп знизився.



До закінчення дослідження не виявилося значної різниці в довжині теломера між групами, що викликало інтерес до більш складного впливу обмеження калорійності на теломери та процес старіння.

Останні новини:  Дієтолог перерахував 5 способів не захворіти під час холодів

Попри неоднозначні результати, дослідники зберігають оптимізм щодо потенційної користі від обмеження калорійності, посилаючись на попередні висновки про позитивний вплив на рівень холестерину та кров’яний тиск у учасників.

Шалев з нетерпінням чекає на подальші результати запланованого 10-річного спостереження за учасниками дослідження.

До цього ми розповідали про продукт, який підвищить гемоглобін та додасть енергії.


clutch.net.ua