Трамп стикається з дедалі більшою ізоляцією через війну з Іраном

11.05.2026   05:15    1055


Трамп стикається з дедалі більшою ізоляцією через війну з Іраном

Президент США Дональд Трамп все сильніше опиняється у міжнародній ізоляції на тлі війни з Іраном.

Про це пише голова бюро видання Politico у Білому домі Даша Бернс у колонці для BILD.

За її словами, це стало наслідком підходу Трампа «ми впораємося самі»: союзникам він казав, що було б добре бачити їх поряд, але щоразу додавав, що «вони нам не потрібні».

Останні новини:  Сенат підтримав обмеження повноважень Трампа щодо Ірану

Особливо символічним Бернс називає рішення Трампа вивести частину військ із Німеччини. За її оцінкою, це сигнал європейським союзникам та прояв роздратування президента, який вважає, що Європа не підтримала його у критичний момент.

«Трамп не прощає і не забуває, коли йдеться про такі вирішальні моменти», – пише вона.

Останні новини:  Гегсет відвідав випробування нової лазерної зброї в Нью-Мексико

Після конфлікту з папою римським Білий дім, за даними Бернса, намагається відновити стосунки з Ватиканом, щоб не втратити католицьких виборців. Але з Європою ситуація інша: серед прихильників Трампа не так багато симпатій до ЄС та НАТО, тому його суперечки з канцлером Фрідріхом Мерцем та іншими європейськими лідерами можуть навіть працювати на його внутрішню аудиторію, вважає Бернс.


newformat.info

Останні новини:  Мерц: До Росії починає доходити, що вона не виграє війну