Тегеран пригрозив перейти до збройового збагачення урану

14.05.2026   11:15    513

Тегеран пригрозив перейти до збройового збагачення урану

Фото: Getty Images

Іран пригрозив збагаченням урану до 90%

Іран ще має понад 400 кг урану, збагаченого до 60%, що є технічним кроком до збройового рівня в 90%.

Іран може розпочати збагачення урану до 90% у разі нових атак з боку США чи Ізраїлю. Про це заявив речник парламентської комісії з нацбезпеки та зовнішньої політики Ебрахім Резаї, передає The Guardian.

«Одним із варіантів Ірану у випадку нової атаки може бути 90-відсоткове збагачення. Ми розглянемо це в парламенті», — зазначив Резаї.

Останні новини:  Гондурас планує закупити українські дрони для боротьби з наркоторгівлею

Іран наполягає, що його ядерна програма має мирний характер. Водночас, за повідомленнями ЗМІ, країна досі не передала понад 400 кг урану, збагаченого до 60%, що є технічним кроком до збройового рівня в 90%.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що війна з Іраном триватиме доти, доки країна зберігатиме запаси високозбагаченого урану.

«Це не завершено, тому що все ще є ядерний матеріал — збагачений уран, який необхідно вивезти з Ірану», — наголосив Нетаньягу.

Останні новини:  В Анкарі Навроцький та Ердоган обговорили шляхи завершення війни в Україні


korrespondent.net