
Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав президент Федеральної академії політики безпеки ФРН, генерал-майор Бундесверу Вольф-Юрґен Шталь.
«Я не впевнений, чи потрібен нам окремий суто європейський союз поруч із НАТО. На мою думку, йдеться радше про те, щоб «європеїзувати» НАТО – суттєво посилити роль європейців у межах наявного альянсу», — зазначив він.
Шталь підкреслив, що цього можна досягти в межах чинних структур НАТО.
«Цього можна досягти в рамках відпрацьованих і перевірених структур НАТО, нічого принципово нового створювати не потрібно. Якщо це політично визначити як «Європейський оборонний союз» – це питання термінології. Головне, що європейці мають брати більше відповідальності і вкладати більше ресурсів у спільну оборону», — прокоментував він ідею Європейського оборонного союзу.
Коментуючи дискусії щодо можливого європейського ядерного щита, генерал заявив, що наразі не бачить ознак відмови США від ядерного стримування в Європі.
«Передусім я не бачу жодних ознак того, що США виводитимуть свій ядерний захист із Європи або що розширене стримування ставиться під сумнів», — сказав він.
При цьому Шталь наголосив, що французький і британський ядерні потенціали не можуть замінити американський арсенал: «Очевидно, що те, чим володіють європейці – тобто Франція і Велика Британія – ніколи не замінить американський ядерний арсенал. Одне не замінює іншого».
Генерал Бундесверу додав, що європейські країни можуть посилити свій внесок у ядерне стримування саме в рамках НАТО.
«Можна активніше використовувати європейський потенціал і тим самим доповнювати американські можливості – разом зі США, а не замість них», — наголосила президент Федеральної академії політики безпеки ФРН.

689