Нові дані свідчать про тривожну тенденцію на дорогах Нью-Йорка: камери фіксації швидкості часто не стають на заваді злісним порушникам. Це стосується навіть водіїв розкішних автомобілів, які накопичують п’ятизначні суми штрафів. Найбільш вражаючим є той факт, що деякі з них продовжують вільно пересуватися містом, маючи величезні борги та не сплачуючи жодного цента. Про це повідомляє Carscoops.
Мільйонні борги рецидивістів
Згідно зі звітом організацій Transportation Alternatives та Families for Safe Streets, так звані «супер-порушники» (super speeders) за останні 12 місяців накопичили штрафів із камер на суму понад 10 мільйонів доларів. Щоб отримати такий статус, транспортний засіб має «зібрати» щонайменше 16 квитанцій за перевищення швидкості протягом одного року.

Домінування люксових брендів
Аналіз міського трафіку показав цікаву статистику: приблизно 40 відсотків «супер-порушників» керують автомобілями преміум-класу. Це помітно вище за загальну частку люксових авто на вулицях Нью-Йорка, яка оцінюється приблизно у 25 відсотків.
Серед 1000 водіїв із найбільшою кількістю порушень ця закономірність стає ще очевиднішою. 52 відсотки з них перебували за кермом елітних моделей. До трійки лідерів серед брендів увійшли:

Рекордні суми та реакція влади
Статистика стає ще більш шокуючою, якщо поглянути на індивідуальні випадки. Наприклад, водій BMW X5 2022 року вже сплатив понад 70 000 доларів штрафів за перевищення швидкості. Інший власник, керуючи Mercedes-Benz GLS 2024 року, заборгував майже 94 000 доларів, проте його автомобіль все ще залишається на дорозі.
Експерти пояснюють це тим, що порушники часто використовують юридичні лазівки або просто ігнорують квитанції. У відповідь на це законодавці розглядають акт «Stop Super Speeders». Законопроєкт передбачає вимогу до рецидивістів встановлювати в автомобілі пристрої для обмеження швидкості. Хоча розгляд ініціативи загальмувався минулого року, очікується, що прогрес у цьому питанні може відбутися у 2026 році.
Також читайте:

3985