Названо шість помилок, які часто трапляються при вживанні води

04.04.2025   12:03    914

 

Занадто активне питво води сприяє вимиванню електролітів та нестачі натрію, констатує експерт.

Дієтологом було названо кілька помилок, які часто трапляються при вживанні води.

Занадто багато. В інтерв’ю медик зауважила, що влітку поради щодо обов’язкового пиття води протягом дня звучать із новою силою. Іноді називаються конкретні цифри, з яких слід пити води потрібно значно більше.

“При вживанні більшої кількості рідини з організму людини вимиваються запаси електролітів, у крові може виникнути нестача натрію”, – попередила лікар.

Останні новини:  Названо причини надмірного потовиділення і способи запобігти його

За словами експерта, такий дисбаланс може негативно вплинути на самопочуття, багато процесів в організмі. Дієтолог вважає, що потрібно вживати стільки води, скільки вимагає організму та його почуття спраги. Якщо є схильність до утворення каменів у нирках, слід випивати щонайменше 2,5 літра.

Одноразовий прийом великої кількості. Експерт радить не робити такої помилки і не вживати одразу велику порцію рідини.

«Під час вступу в велику кількість води за короткий термін людина може зіткнутися з набряком. Справа в тому, що натрій починає проникати в клітину занадто швидко. В результаті можна спостерігати утворення поза клітиною дефіциту, розвиток дисбалансу», – пояснила лікар.

Останні новини:  5 звичок, які допоможуть впоратися із застоєм жовчі

Втамовувати спрагу напоями. Якщо виникає почуття спраги, сухості в роті, то краще пити звичайну воду – не чай, кава або тим більше солодкі напої, соки. Чай та кава лише посилюють виведення вологи з організму, солодкі напої провокують різкий стрибок рівня цукру в крові.

Пити під час їжі. Медик вважає це помилкою, оскільки відбувається розведення соляної кислоти у шлунку, що погіршує процес травлення. На думку Суворої, краще пити воду за півгодини до їжі або вже після їди.

Останні новини:  Найкращі вітаміни для захисту від деменції

Пиття холодної води. Фахівець каже, що холодна рідина може негативно впливати на функції блукаючого нерва, що призведе до погіршення травлення.

Вода з під крану. Її вживання є небезпечною для здоров’я помилкою, лікар не рекомендує пиття такої води.




«Водопровідна вода містить фтор, наночастинки пластику, хлор та інші речовини, що негативно позначаються на гормонах, фертильності, головному мозку», – попередила дієтолог.


glamour.kyiv.ua