Динаміка відносин із Грузією погана, однак треба дати шанс для діалогу - президент Ради Європи

09.04.2025   23:00    278


Динаміка відносин із Грузією погана, однак треба дати шанс для діалогу - президент Ради Європи

Президент Ради Європи Ален Берсе відзначає погану динаміку відносин цієї організації з грузинською владою, однак вважає, що попри все, їм треба дати шанс для «структурованого діалогу».

Про це він розповів під час години запитань на весняній сесії ПАРЄ в Страсбурзі, передає кореспондент Укрінформу.

«Після двох дискусій на Комітеті міністрів я запропонував спробувати розвинути структурований діалог із Грузією, щоб побачити, чого ми можемо досягти разом, тому що ситуація у Грузії не така хороша, як нам хотілося б. Протягом багатьох місяців вона дійсно йшла в неправильному напрямку, але могло бути набагато гірше», — підкреслив Берсе.

Останні новини:  Ватикан заради України порушив протокол

За його словами, зараз із грузинською владою «динаміка погана» і потрібно мати більше контактів.

«Ми хочемо більше працювати разом, і ми також повинні дати шанс для структурованого діалогу», — додав він.

Берсе також нагадав, що ПАРЄ надіслала чіткий сигнал, ухваливши рішення щодо повноважень Грузії на минулій сесії та перерахувавши умови, за яких воно може змінитись.

Останні новини:  Барделла заявив, що готовий замінити Ле Пен на виборах президента Франції 2027 року

«Тепер ми повинні побачити, чи можливо на основі цього сигналу побачити, що ми можемо зробити разом. Я сподіваюся, що найближчим часом у мене буде контакт із правлячою партією Грузії і з прем’єр-міністром, щоб знову почати рух у правильному напрямку», — підкреслив Берсе, тож зараз зарано «робити наступні кроки».

У четвер депутати асамблеї знов розглянуть питання ситуації у Грузії та виконання Резолюції про оскарження на суттєвих підставах досі нератифікованих повноважень парламентської делегації Грузії.

Останні новини:  У Білому домі розкрили плани Трампа на наступні 100 днів

Нагадаємо, раніше ПАРЄ вирішила ратифікувати повноваження грузинської делегації, однак із суттєвими обмеженнями, серед яких, зокрема, вимога оголосити про проведення нових демократичних парламентських виборів. У відповідь на це грузинська делегація заявила про вихід із ПАРЄ.


ukrinform.ua