
росія досі залишається є значним ринком для корейських продуктів. Південнокорейські компанії планують відновити свій бізнес в росії за умов завершення війни рф в Україні та наступної мирної угоди.
Передає УНН із посиланням на The Korea Times та Hankyoreh.
У Південній Кореї згадали про потенціал ринку рф
Найбільші корейські компанії проводять підготовку техніко-економічних обґрунтувань щодо можливого відновлення бізнесу в росії. Відповідні кроки пов’язані з тим, що рф у Південній Кореї розглядається як важливий ринок для диверсифікації бізнес-інтересів. Це стає актуальним зараз, на тлі зростаючого тарифного тиску з боку Сполучених Штатів.
Корейські компанії враховують, що переговори про припинення війни між Україною та рф поки не зменшують обертів: США уклали обмежені угоди про припинення вогню, відповідно, «припинивши дальні удари по об’єктах енергетичної інфраструктури», пише The Korea Times.
З населенням понад 140 мільйонів, Росія є значним ринком із великою перевагою для корейських продуктів.
За даними матеріалу, що вийшов нещодавно, швидкий крок вже робить наприклад LG Electronics. За словами представників галузі, останнім часом LG Electronics частково відновила роботу на своєму заводі з виробництва електронної техніки в москві.
«Цей крок спрямований на запобігання погіршенню виробничих потужностей, які простоювали з початку війни», — сказав представник LG.
Також HD Hyundai Electric, яка підтримувала свій російський бізнес під час війни, візьме участь через місцевого дистриб’ютора в Electro 2025, найбільшій російській виставці електротехніки.
Ще серед прикладів — Hyundai Motor і Kia. Компанії були двома провідними російськими автомобільними брендами в 2021 році. Але група продала свій завод у Санкт-Петербурзі в грудні 2023 року за 10 000 рублів ($120). За даними The Korea Times, Hyundai Motor Group також зараз зайнята вивченням доцільності післявоєнного ринку росії.
Samsung Electronics у 2022 році призупинила роботу свого російського заводу в Калузі, який виробляв 1 млн телевізорів, моніторів і пральних машин на рік. Компанія зберігала свої торгові точки в країні за рахунок паралельного імпорту, але не виробляла продукцію в росії. За останніми данними, на які посилаються ЗМІ в рф, маркетингові витрати Samsung з січня по лютий цього року зросли на 30%.
Відносини з США
Оскільки президент США Дональд Трамп оголосив 26-го числа (за місцевим часом), що він запровадить 25-відсотковий тариф на всі без винятку автомобілі, вироблені за межами США, компанії, які виробляють автомобілі всередині країни, включно з Hyundai Motor Group, також підпадатимуть під дію тарифів.
Цікаво, що раніше голова Hyundai Motor Group Чон Ий Сун оголосив, що компанія інвестує 21 мільярд доларів (приблизно 30,7 трильйона вон) в автомобільну та сталеливарну промисловість США. Тоді Трамп гаряче привітав інвестиції, заявивши: «Hyundai Motor Company — чудова компанія», казав він.
Коли Hyundai оголосила про свої інвестиції, Трамп також заявив, що «нам не доведеться платити мита», оскільки компанія інвестує в Сполучені Штати
Однак нові рішення показують, що Hyundai Motor здійснює великі інвестиції в США, але не отримує стимулів для цього через проблеми з тарифами та мита.
Трамп заявив, що збереже автомобільні мита до кінця свого терміну, його політика навряд чи зміниться
Міністри Китаю, Південної Кореї та Японії зустрінуться в Сеулі для обговорення економічної співпраці. Також обговорять відповідь на торговельний тиск з боку США.