Баррі “Бутч” Вілмор і Суніта “Суні” Вільямс, астронавти NASA, нарешті повернулися на Землю після тривалої місії на Міжнародній космічній станції (МКС). Їхня подорож, яка мала тривати лише вісім днів, несподівано затягнулася на дев’ять місяців через технічні несправності космічного корабля.

У вівторок, 18 березня, Вілмор і Вільямс здійснили успішне приземлення біля узбережжя Таллахассі, штат Флорида, за допомогою ракети SpaceX. Незабаром після посадки їх зустріли рятувальні команди та медичні фахівці.

Останні новини:  "Розбіжності" між Україною та рф можна буде обговорити після припинення вогню - Держдеп

Через тривале перебування в невагомості астронавтам доведеться пройти 45-денну реабілітацію, щоб адаптуватися до земної гравітації. Очікується, що вони пройдуть серію медичних обстежень та тестувань, оскільки їхня місія є частиною наукових досліджень щодо впливу тривалих космічних польотів на організм людини.

Попри складний період відновлення, рідні астронавтів із нетерпінням чекали їхнього повернення. Донька Вілмора, Дарін, поділилася своїми емоціями у TikTok.

Останні новини:  Нідерланди посилили рекомендації для ЛГБТ-осіб щодо подорожей до США

“Він добре тримається, хоча це непросто. Але він боєць”, – зазначила вона.




Раніше Дарін жартувала про те, що її батько “застряг у космосі”, а після його повернення поділилася планами щодо святкування. За її словами, великої вечірки не буде, проте вони можуть відвідати родичів і провести час у колі найближчих друзів. Окрім цього, вона пообіцяла приготувати улюблений десерт батька – горіховий пиріг.

Останні новини:  В Австрії за корупцію засудили ексміністра фінансів

Дарін також склала список спільних занять, щоб “надолужити згаяний час”, перш ніж повернутися до школи.

“Наступні декілька днів здаватиме аналізи, проходитиме безліч медичних процедур, оскільки вони все ще є технічною частиною експерименту з польоту людини в космос, і просто звикатиме до гравітації та повсякденного життя тут, на Землі”, — сказала дівчина.