
0
Дехто вже розкритикував указ як незаконний і попередив про загрози для процесу голосування в Штатах.
Президент США Дональд Трамп у вівторок, 25 березня, підписав указ про “радикальні зміни” до процесу федеральних виборів у Штатах, який включає вимогу щодо підтвердження громадянства і має на меті запобігти підрахунку бюлетенів, надісланих поштою після дня голосування, повідомляє Axios.
Адміністрація Трампа вважає, що це “наймасштабніша виконавча дія в історії” США, спрямована на “захист виборів”, і вона, ймовірно, зіштовхнеться з юридичними проблемами. Дехто вже назвав указ “протизаконним”, правозахисники звинуватили Трампа у навмисному ускладненні доступу до голосування для певних груп населення.
Трамп давно виступає проти голосування поштою. Новий указ вимагає від Комісії з питань сприяння виборам включити в національну форму реєстрації виборців, які голосують поштою, пункт про підтвердження громадянства США, зокрема, за допомогою відповідних документів. Згідно з указом, штати, які не дотримуються нових вимог, можуть бути позбавлені федерального фінансування.
Хоча указ Трампа називається “Збереження і захист цілісності американських виборів”, професор права Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Рік Хасен вважає нову директиву “захопленням виконавчої влади”, яка позбавить права голосу мільйони виборців.
“Указ дозволить DOGE (Департаменту урядової ефективності – ред.) Ілона Маска і Міністерству внутрішньої безпеки вимагати записи про голосування, щоб довести можливе шахрайство з реєстрацією виборців”, – вважає Хасен.
Указ Трампа з’явився в той час, коли Національний комітет Республіканської партії розпочав масштабну кампанію з перевірки ведення списків виборців по всій країні. Цього тижня комітет надіслав запити з проханням надати документи, пов’язані з веденням списків виборців у 48 штатах і Вашингтоні, стверджуючи, що громадськість повинна знати, як штати викреслюють зі списків виборців людей, які не мають права голосу, зокрема померлих і негромадян.
На президентських виборах, починаючи з 2016 року, Трамп ставив під сумнів чесність голосування. Хоча, наприклад, у 2020 році, тодішній генеральний прокурор заявляв, що немає жодних доказів фальсифікацій.